Wizyta Prezydenta Dudy przełożona na inny termin.

Wizyta Prezydenta Dudy przełożona na inny termin.

Nie dojdzie do spotkania Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami powiatów lublinieckiego i kłobuckiego. We wtorek A. Duda miał odwiedzić Jednostkę Wojskową Komandosów w Lublińcu, Herby oraz Kłobuck.

W piątek wiadomość o przyjeździe Prezydenta oficjalnie potwierdziło Biuro Poselskie Posła na Sejm RP, Andrzeja Gawrona. Z uwagi na niedzielne wydarzenia w Gdańsku i pilny wyjazd Prezydenta do Trójmiasta, wizytę głowy państwa w JWK, Herbach i Kłobucku przeniesiono na inny termin – informację potwierdziła Elżbieta Machoń, Sekretarz Gminy Herby, w korespondencji do mediów.

Nową datę wizyty, w możliwe najszybszym czasie, ogłosi Biuro Bezpieczeństwa Narodowego – zapowiedziała, w rozmowie z Lublinieckim.pl, Joanna Kwaśniewska-Wróbel, Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej BBN.

Wtorkowy program zakładał roboczą wizytę A. Dudy w lublinieckiej jednostce od godziny 13:00. Planowano tu m.in. rozmowy z dowództwem, kadrą kierowniczą i żołnierzami JWK. O godzinie 16:00 Andrzej Duda miał odwiedzić mieszkańców i samorządowców powiatu w Herbach. Podobny charakter miała mieć wizyta w Kłobucku, gdzie w scenariuszu przewidziano wystąpienie Prezydenta.

*    *    *

Odwołanie i zmiana terminu przyjazdu Prezydenta Dudy ma związek z niedzielnym atakiem nożownika na Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Do agresji doszło o godzinie 20:00, w trakcie ceremonii “Światełko do Nieba”, będącej częścią gdańskiego koncertu z okazji 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W poniedziałek Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu.

Pan Prezydent Paweł Adamowicz odszedł. Łączę się żalu i modlitwie z Jego Najbliższymi, Przyjaciółmi i wszystkimi Ludźmi dobrej woli. Proszę Pana Boga o wsparcie dla Rodziny Zmarłego. Wrogość i przemoc przyniosła najtragiczniejszy skutek i ból. Nie wolno nam się z tym pogodzić – napisał Prezydent Andrzej Duda w jednym z portali społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.