Włamywacze schwytani. Lublinieccy działkowicze odetchną z ulgą?

Włamywacze schwytani. Lublinieccy działkowicze odetchną z ulgą?

O zdarzeniach, w których plądrowano altany na terenie Lublińca, pisaliśmy już na początku września. W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP Lubliniec zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o włamania do altanek na terenie ogródków działkowych.

Stróże prawa odzyskali skradzione przedmioty i ustalają teraz, czy ostatnie włamania to jedyne przestępstwa na koncie zatrzymanych. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator.

Kryminalni poszukiwali sprawców od kilkunasty dni. Zabezpieczano pozostawione na miejscach zdarzeń ślady i rozpytano świadków. Zebrany materiał pozwolił na „namierzenie” i zatrzymanie złodziei, którymi okazali się dwaj mieszkańcy Lublińca, w wieku 18 i 17 lat.

W nocy z poniedziałku na wtorek włamywacze wpadli w ręce stróżów prawa w rejonie ulicy Częstochowskiej. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Śledczy odzyskali skradzione z altanek elektryczne narzędzia ogrodnicze. Włamywacze usłyszeli zarzuty i o ich dalszym losie zdecyduje prokurator. Grozi im 10 lat więzienia.

Czytaj również TUTAJ / zdjęcie: nieruchomosci.dziennik.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.