WOŚP: Znamy kwoty zebrane przez wolontariuszy w powiecie lublinieckim… a to jeszcze nie koniec!

WOŚP: Znamy kwoty zebrane przez wolontariuszy w powiecie lublinieckim… a to jeszcze nie koniec!

Gminny Ośrodek Kultury w Ciasnej, Dom Kultury im. Walentego Roździeńskiego w Koszęcinie oraz Miejski Dom Kultury w Lublińcu – to trzy Sztaby w powiecie lublinieckim oficjalnie zarejestrowane w 29. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Puszki z charakterystycznym serduszkiem można było spotkać również w innych miejscach na terenie powiatu.

Wielkie liczenie pieniędzy przeznaczonych w tym roku na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, rozpoczęło się w niedzielny wieczór. W Ciasnej, Koszęcinie i Lublińcu zbilansowano wpłaty gotówkowe zgromadzone przez wolontariuszy kwestujących na ulicach. Oto efekty pracy wolontariuszy:

  • Gmina Ciasna: 16 749,13 złotych [2020: 19.533]
  • Gmina Koszęcin: 20 525,02 złotych [2020: 25.983]
  • Miasto Lubliniec: 30 657,86 złotych [2020: 58.430]

Dotychczasowe rezultaty zbiórki prezentują się całkiem nieźle. Nie są to jednak końcowe sumy zebrane w naszych Sztabach, ponieważ trwa jeszcze licytacja fantów organizowana w portalu Allegro. Wielkość zebranych środków powiększą również wpłaty realizowane drogą internetową. Ostateczne kwoty poznamy w ciągu kilku najbliższych dni.

Według informacji publikowanych w portalu Facebook, w zbiórkę włączył się również Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Woźnikach.

Szczegółowe informacje, relacje i zdjęcia znajdziecie poniżej [Facebook]

Gminny Ośrodek Kultury w Ciasnej: TUTAJ

Dom Kultury w Koszęcinie: TUTAJ

Miejski Dom Kultury w Lublińcu: TUTAJ

Gmina Woźniki: TUTAJ

W 2020 roku orkiestra Jurka Owsiaka zebrała ponad 186 milionów złotych. W chwili gdy redagujemy tekst [1.02. godz. 00:30], na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wpłynęło już 127 milionów.    

Zdjęcie: MDK Lubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.