Woźniki: Koncert ukraińskiego zespołu ZBRUCZ oraz zbiórka darów dla potrzebujących w Tarnopolu i Charkowie [10.04.]

Woźniki: Koncert ukraińskiego zespołu ZBRUCZ oraz zbiórka darów dla potrzebujących w Tarnopolu i Charkowie [10.04.]

W niedzielę, 10 kwietnia, w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Woźnikach o godz. 17:00 wystąpi zespół ZBRUCZ z rzymsko-katolickiej parafii Bożego Miłosierdzia i NMP Nieustającej Pomocy w Tarnopolu, na Ukrainie.

Koncert odbędzie się po zakończeniu nabożeństwa wieczornego. W trakcie wydarzenia prowadzona będzie zbiórka na wsparcie materialne dla potrzebujących w Tarnopolu i Charkowie. Ofiarowane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na pokrycie kosztów zakupu 100 kompletów męskiej bielizny termicznej (cena 1 kompletu to 90 zł).

Nasi goście chętnie przyjmą również dary materialne: zwykłą bieliznę osobistą, podkoszulki z długim i krótkim rękawem, skarpety, środki opatrunkowe oraz słodycze dla dzieci z terenów objętych wojną, które znalazły schronienie w Tarnopolu – jest ich tam obecnie ok. 40 tysięcy – poinformowano na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Woźnikach.

Artyści specjalizują się w śpiewie, muzyce i tańcach ludowych. W poprzednich latach swoją działalność łączyli z pomaganiem m.in. dzieciom ofiar wojny w Donbasie na Ukrainie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.