Woźniki: Obwodnica prawie gotowa – możesz zgłosić swoje uwagi.

Woźniki: Obwodnica prawie gotowa – możesz zgłosić swoje uwagi.

Obwodnica Woźnik to ważna trasa powiązana z inwestycją autostradową. Bez niej kierowcy którzy wjeżdżaliby lub zjeżdżali na A1 musieli korzystać z wąskiej drogi lokalnej. Odcinek umożliwi teraz płynny przepływ ruchu na Węźle Woźniki

W ramach zlecenia, czterokilometrowa obwodnica miejscowości Woźniki – zaliczona będzie do kategorii:  droga wojewódzka klasy G. Odcinek ma składać się z dwóch części. Pierwsza będzie prowadziła od ronda na skrzyżowaniu ul. Kolejowej i ul. Dworcowej (DW- 789) do drogi stanowiącej część węzła autostradowego. Drugi odcinek powstanie pomiędzy zjazdem z autostrady a ulicą Koziegłowską.

Taki wariant to efekt kompromisu z mieszkańcami – czytamy na stronie rynekinfrastruktury.pl – Pierwotnie droga miała być prowadzona także od węzła Woźniki na autostradzie A1 do połączenia z drogą wojewódzką nr 908 w Lubszy, co poprawiłoby dojazd do autostrady kierowcom jadącym od strony Lublińca. Droga miałaby wówczas biec po śladzie nieistniejącej już linii kolejowej. Przeciwko temu zaprotestowała jednak okoliczna społeczność.

Płynność ruchu drogowego mają ułatwić ronda zlokalizowane w kluczowych punktach kończącej się inwestycji. Wybudowane mają być również miejsca do kontroli ruchu i ważenia pojazdów oraz drogi do obsługi terenów przyległych do pasa drogowego obwodnicy. Powstanie odwodnienie drogi, oświetlenie i urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

W informacjach dotyczących projektu pojawiają się zróżnicowane koszty związane z budową obwodnicy, ich rozpiętość wynosi od 42 do 49 milionów złotych. Głównym inwestorem realizującym zadanie jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

W przypadku chęci zgłoszenia uwag lub sugestii Urząd Miejski w Woźnikach prosi o kontaktowanie się z wykonawcą pod adresem: drog-bud@drog-bud.com.pl

Na podstawie: rynekinfrastruktury.pl

Zdjęcie: dziennikzachodni.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.