Woźniki: Powiatowy konkurs plastyczno-techniczny “Jak wyglądał woźnicki dinozaur?” dla przedszkolaków i uczniów SP

Woźniki: Powiatowy konkurs plastyczno-techniczny “Jak wyglądał woźnicki dinozaur?” dla przedszkolaków i uczniów SP

Urząd Miejski w Woźnikach oraz Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Woźnikach zapraszają przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w powiatowym konkursie plastyczno-technicznym pt. “Jak wyglądał woźnicki dinozaur?”.

Podobno żyły tutaj 230 milionów lat temu. Tak twierdzą paleontolodzy, którzy szukali pozostałości po dinozaurach m.in. w woźnickich stawach pocegielnianych. Fachowcy z Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk znaleźli wiele skamieniałości, a na podstawie ich analiz odtworzono m.in. nowy rodzaj cynodonta (przodka ssaka), znanego od tej pory jako Polonodon woznikiensis oraz nowy rodzaj roślinożernego dicynodonta, który wkrótce zostanie szczegółowo opisany w pismach naukowych jako Woznikella. W Woźnikach znaleziono jego całą żuchwę, część czaszki, wiele kręgów i żeber oraz prawie wszystkie kości kończyn.

Jak widzicie, z najdrobniejszych elementów kości i pojedynczych zębów paleontolodzy potrafią powiedzieć wiele na temat woźnickich dinozaurów. Nie wiemy jednak wszystkiego. A jak Wy wyobrażacie sobie woźnickiego dinozaura? Pokażcie nam swoje propozycje! Dajcie ponieść się swojej plastycznej fantazji. Być może Wasz dinozaur nie został jeszcze odkryty i wygląda zupełnie inaczej niż sugerują opisy badaczy. Przecież – ja twierdzą naukowcy – woźnickie iły kryją jeszcze wiele tajemnic z początków ery dinozaurów.

Zachęcamy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w powiatowym konkursie plastyczno-technicznym organizowanym przez Gminę Woźniki i Szkołę Podstawową im. Józefa Lompy w Woźnikach pt. “Jak wyglądał woźnicki dinozaur?” – informują twórcy przedsięwzięcia.

W ramach uczestnictwa należy przygotować pracę płaską w formacie A4, w terminie do 21 lutego 2022. Zapoznajcie się z regulaminem. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi prawdopodobnie 28 lutego 2022 roku (w okolicy Dnia Dinozaura) w Woźnikach. O miejscu i formule spotkania organizatorzy poinformują w innym terminie.

Pliki do pobrania: TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.