Wybory Samorządowe. Znamy listę komitetów na terenie powiatu lublinieckiego!

Wybory Samorządowe. Znamy listę komitetów na terenie powiatu lublinieckiego!

9143 – tyle zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego wpłynęło do Państwowej Komisji Wyborczej i komisarzy wyborczych w całej Polsce. W chwili gdy redagujemy tekst, na stronie PKW wprowadzono już dane 8907 komitetów. Jeśli chodzi o nasz powiat – zarejestrowano 4 komitety w Lublińcu i 10 komitetów na terenie gmin. Termin zgłoszeń minął w poniedziałek, 27 sierpnia.  

Powiat lubliniecki, wraz z powiatem kłobuckim podlega Komisarzowi Wyborczemu II w Częstochowie. Łącznie zgłoszono 33 komitety. W Lublińcu, w spisie komitetów znalazły się: Komitet Wyborczy Wyborców Forum Samorządu Lublinieckiego, KWW Porozumienie Samorządowe Ziemi Lublinieckiej, KWW Wspólnota Ziemi Lublinieckiej oraz KWW z Burmistrzem dla Lublińca. W trzech gminach zlokalizowanych na terenie powiatu – Woźniki, Pawonków i Kochanowice, zarejestrowano po dwa komitety. W pozostałych gminach – Herby, Boronów, Koszęcin i Ciasna – zgłoszono po jednym komitecie.

W całym województwie śląskim założono 595 komitetów, z czego 414 stanowią formacje powołane w gminach do 20 tysięcy mieszkańców. Ponad 3,5 miliona wyborców spośród 30.067.991 uprawnionych w całym kraju, wyłoni 96 wójtów, 47 burmistrzów i 24 prezydentów miast.

Do dnia 17 września poszczególne komitety zgłoszą swoich kandydatów na stanowiska burmistrza, starosty, wójta, a także radnych miejskich, powiatowych i gminnych. Swoich kandydatów wystawią również największe ugrupowania polityczne w Polsce.

Zobacz spis komitetów należących do Ziemi Lublinieckiej – TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.