Wypadek drogowy w Lubszy. Dwa zdarzenia w weekend. Uważajcie na drogach!

Wypadek drogowy w Lubszy. Dwa zdarzenia w weekend. Uważajcie na drogach!

Dziś rano, na drodze nr 908 w miejscowości Lubsza (gm. Woźniki) doszło do wypadku drogowego, w którym samochód osobowy zderzył się z pojazdem ciężarowym.

W wyniku zderzenia kierowca osobówki nie był w stanie samodzielnie wydostać się na zewnątrz pojazdu. Po interwencji zastępów straży pożarnej, a następnie po czynnościach podjętych przez Zespół Ratownictwa Medycznego, 48-latek z Zabrza, przetransportowany został do szpitala. Kierujący ciężarówką opuścił swój samochód o własnych siłach.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym, prowadzeniu ruchu wahadłowego w rejonie wypadku oraz na uprzątnięciu rozrzuconych elementów samochodów – W pobliżu zdarzenia stwierdzono obecność substancji ropopochodnej zalegającej na powierzchni jedni lecz nie wynikało to ze zderzenia obu pojazdów – powiedział st. kpt. Wojciech Kwapień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu.

Do dwóch zdarzeń doszło również w miniony weekend w Lublińcu. W piątek, o godzinie 15:40 samochód dostawczy zahaczył o jeden z elementów sygnalizacji świetlnej w rejonie ulic Mickiewicza i Kilińskiego. Nikomu nic się nie stało lecz naruszony fragment systemu sygnalizacyjnego musiał zostać poddany naprawie. Interweniował zastęp JRG Lubliniec.

W sobotę, o godzinie 9:20 na jednej posesji przy ulicy Zachodniej w Lublińcu doszło do pożaru samochodu osobowego marki Cinquecento. Właściciel opuścił pojazd po tym jak spostrzegł płomienie wydobywające się z komory silnika. Nikt nie ucierpiał. W działaniach gaśniczych wzięły udział zastępy JRG oraz WSP JWK z Lublińca. Czynności wyjaśniające podjęli również mundurowi z Komendy Powiatowej Policji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.