Wyszedł z Zakładu Karnego – wpadł pod pociąg.

Wyszedł z Zakładu Karnego – wpadł pod pociąg.

O dużym szczęściu może mówić mężczyzna, który w piątek po godzinie 15:00, wpadł pomiędzy ruszający skład kolejowy a krawędź peronu na terenie dworca PKP w Sierakowie Śląskim. Poszkodowany tego dnia opuścił tutejszy Zakład Karny.

Według informacji świadków, do których dotarł Lubliniecki.pl – mężczyzna próbował wsiąść do wagonu po tym jak zasygnalizowano kontynuację jazdy i po zamknięciu drzwi pociąg z Wrocławia ruszył do stacji w Lublińcu. Poszkodowany spadł z peronu i znalazł się pomiędzy jego krawędzią a kołami taboru. Dzięki przytomnej reakcji obsługi składu, pociąg natychmiast zatrzymano, po czym zawiadomiono służby.

Na miejsce zdarzenia rozdysponowano zastęp OSP Sieraków Śląski, dwa zastępy JRG Lubliniec oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Czynności podjęła również policja. Mężczyzna był przytomny – narzekał m.in. na uraz nogi, wskazywał również na ogólne potłuczenia. Został przewieziony do szpitala. Jak poinformowały nas służby – zostanie on poddany badaniu na zawartość alkoholu. Szczegółowe okoliczności wypadku będzie ustalać policja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.