“Z Chrystusem trzeba być zawsze”. Dziś Procesje Bożego Ciała.

“Z Chrystusem trzeba być zawsze”. Dziś Procesje Bożego Ciała.

Mieszkańcy Sierakowa Śląskiego, Panoszowa i Molnej, zgromadzeni w sierakowskiej Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła, uczestniczyli w czwartkowej Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Podobnie jak w całej Polsce, tłumy wiernych wzięły udział w procesji ku czci Najświętszego Sakramentu.   

W trakcie Mszy Świętej odprawianej na placu przy kościele św. Jana Nepomucena, ksiądz proboszcz Jacek Woźnica zaapelował do mieszkańców o nieustanne pogłębienie refleksji nad tajemnicami wiary – Bliskości Chrystusa nie możemy ograniczać tylko do obecności w kościele. Należy akceptować ją w każdej chwili, nawet wówczas gdy borykamy się z trudną codziennością – kapłan argumentował swoje przesłanie m.in. niewytłumaczalnymi cudami eucharystycznymi. Nawiązał przy tym m.in. do wydarzenia z Legnicy w 2014 roku, kiedy po wnikliwych badaniach naukowych, stwierdzono pojawienie się tkanki sercowej w strukturze hostii – To są wyjątkowe znaki, nadają nam kierunek, są subtelną podpowiedzią i skłaniają do rozmyślań. Dlatego właśnie zawsze trzeba być z Chrystusem. Tylko wtedy nadamy tej  refleksji odpowiedni sens – mówił proboszcz Woźnica.

W uroczystej procesji wiodącej po ulicach Sierakowa Śląskiego, wzięły udział delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych z Sierakowa i Molnej, członkowie służby liturgicznej oraz dzieci, które zarówno w tym, jak i w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Doniosłym akcentem była również obecność Orkiestry Dętej z Sierakowa Śląskiego. Zgodnie z tradycją, uczestnicy procesji zatrzymali się przy czterech ołtarzach. Odczytano wówczas fragmenty czterech Ewangelii. Parafianie modlili się również w intencji: małżeństw, chorych oraz dzieci. W końcowych fragmentach liturgii proboszcz Jacek Woźnica podziękował przybyłym na uroczystości oraz służbom i mieszkańcom, dzięki którym przygotowana procesja nabrała odpowiedniego wyrazu. Szczególne słowa uznania skierował pod adresem autorów ołtarzy – To wielka wartość i otwarta droga ku Chrystusowi. Podążajmy tą drogą codziennie – zakończył duchowny.

Więcej informacji na temat historii Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.