Z myślą o ochronie jeży. Pracownicy MDK Lubliniec zachęcali przechodniów do udziału w kreatywnej zabawie

Z myślą o ochronie jeży. Pracownicy MDK Lubliniec zachęcali przechodniów do udziału w kreatywnej zabawie

10 listopada w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu obchodzono Światowy Dzień Jeża. Z tej okazji przygotowano kreatywne paczki z materiałami do wykonania własnego wełnianego zwierzaka.

To już kolejny raz, kiedy właśnie w ten sposób MDK świętuje Światowy Dzień Jeża. W zeszłym roku paczki zostały ukryte w różnych miejscach Lublińca. Mieszkańcy znaleźli je bardzo szybko i chętnie dzielili się wykonanymi pracami w mediach społecznościowych. Ich zadaniem było zbudowanie domku dla jeża – przypomina Karolina Groblińska-Kandora z lublinieckiego MDK.

W tym roku MDK zachęcił ich do przygotowania wełnianego jeża z włóczki. Taki breloczek można przypiąć do torebki lub kluczy. Jest to jednocześnie forma uświadamiania społeczeństwa w kwestii ochrony tych sympatycznych zwierząt, które właśnie teraz wędrują w poszukiwaniu schronienia.

Pracownicy Miejskiego Domu Kultury o godz. 15:00 wyruszyli na ulice miasta aby rozdawać kreatywne paczki. Wśród nich była również dyrektor MDK Agata Woźniak-Rybka, która z uśmiechem witała każdego, kto postanowił wziąć udział w zabawie.

Już po chwili wszystkie paczki rozeszły się jak świeże bułeczki.

Dla tych, którzy odrobinę się spóźnili, MDK przygotował szablon do wykonania wełnianego jeża w domu. Został on zamieszczony na fanpage’u MDK w komentarzu pod postem, który pojawił się 10 listopada rano, a także na stronie www.mdk.lubliniec.pl w zakładce „Newsy”.

Wystarczy wyciąć schemat jeża i nakleić go na tekturę, a następnie postępować zgodnie z instrukcją. W tym zadaniu niezbędna będzie włóczka.

Zdjęcie: facebook.com/mdklubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.