Z seniorami o bezpieczeństwie – za nami warsztaty profilaktyczne na terenie Bulwaru im. Ludwika Okwieki w Lublińcu

Z seniorami o bezpieczeństwie – za nami warsztaty profilaktyczne na terenie Bulwaru im. Ludwika Okwieki w Lublińcu

W ubiegły piątek lublinieccy policjanci spotkali się z seniorami zrzeszonymi w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Lublińcu. Głównymi tematami było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ostatnie zmiany w przepisach oraz omówienie aktualnych problemów społeczności lokalnej.

Spotkanie odbyło się na terenie Bulwaru im. Ludwika Okwieki.

Zajęcia zainicjowane zostały przez członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lublińcu. Komendę Powiatową Policji reprezentowała asp. szt. Iwona Ochman z Wydziału Prewencji.

W trakcie spotkania dużo miejsca poświęcono bezpiecznemu poruszaniu się seniorów po drogach – zarówno pieszych, jak i rowerzystów. Dodatkowo prowadząca warsztaty funkcjonariuszka przypomniała jak powinno wyglądać obowiązkowe wyposażenie jednośladów. Szczególny nacisk położono na konieczność codziennego stosowania elementów odblaskowych.

Spotkanie z lublinieckimi seniorami było również dobrą okazją do omówienia ostatnio wprowadzonych zmian w przepisach oraz niebezpieczeństw, na które narażeni są najczęściej seniorzy. Każdy z obecnych, przy pomocy specjalnych alkogogli, pokonując tor przeszkód mógł sprawdzić jak negatywnie alkohol wpływa na proste reakcje kierowcy.

Seniorzy biorący udział w przedsięwzięciu profilaktycznym chętnie dzielili się z mundurowymi swoimi obserwacjami i spostrzeżeniami dotyczącymi bezpieczeństwa w ich miejscu zamieszkania i na terenie Lublińca, a także zadawali pytania chcąc rozwiać powstałe w trakcie spotkania wątpliwości. Warsztaty były także doskonałą okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń w sposobach unikania oszustów działających metodą na “wnuczka ” czy “policjanta”.

Na podstawie: lubliniec.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.