Za nami kolejne działania “Prędkość” na drogach powiatu lublinieckiego. Oooj, było “grubo”!

Za nami kolejne działania “Prędkość” na drogach powiatu lublinieckiego. Oooj, było “grubo”!

Na drogach powiatu lublinieckiego zakończyły się działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których nadrzędnym celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

W piątek 19.05.2023 r na terenie całego kraju policjanci przeprowadzili akcję pn.„Prędkość”. Mundurowi z naszej komendy w trakcie działań dbali o bezpieczeństwo na drogach powiatu lublinieckiego. Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

Policyjne patrole można było spotkać w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów często wskazanych przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – podkreśla st. asp. Monika Wacławek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Podczas działań lublinieccy stróże prawa skontrolowali łącznie 65 pojazdów. Mundurowi ujawnili 65 kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Za popełnione wykroczenia łącznie nałożyli 53 mandaty karne, a także zastosowali 12 pouczeń.

Źródło / zdjęcie: KPP Lubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.