Za nami piłkarski turniej “InterHall”. Młodzi piłkarze z roczników U-11 oraz U-12 rywalizowali w Lublińcu [ZDJĘCIA]

Za nami piłkarski turniej “InterHall”. Młodzi piłkarze z roczników U-11 oraz U-12 rywalizowali w Lublińcu [ZDJĘCIA]

W sobotę 23 stycznia, w hali sportowej Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Lublińcu odbył się piłkarski turniej InterHall o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej w kategoriach wiekowych U-11 oraz U12.

Była to półfinałowa odsłona imprezy zrzeszającej kluby z całego województwa. Oprócz rozgrywek zorganizowanych w Lublińcu, półfinały rozegrano również Wilkowicach, Łaziskach Górnych i Raciborzu. Już 30 stycznia najlepsze zespoły zagrają w turnieju finałowym w Olsztynie koło Częstochowy.

W obu kategoriach wiekowych rywalizowały zespoły z podokręgów: Bytom, Częstochowa i Lubliniec, które zapewniły sobie udział w półfinale po wcześniejszych turniejach eliminacyjnych.

Najlepszą ekipą w kategorii U-11 okazał Ruch Radzionków, który w pierwszym spotkaniu gładko, bo 6:2, ograł gospodarzy imprezy – drużynę Sportingu Football Academy Lubliniec. W drugim, jak się okazało – najciekawszym i najbardziej emocjonującym pojedynku turnieju, Ruch Radzionków pokonał 4:3 ekipę Ajaxu Częstochowa. W trzecim starciu piłkarze spod Jasnej Góry zwyciężyli ze Sportingiem 3:1 zajmując ostatecznie drugą pozycję. Gospodarze musieli zadowolić się trzecią lokatą.

W starszej kategorii wiekowej znakomicie poradziła sobie drużyna Skry Częstochowa, pokonując na inaugurację 7:2 zespół U-12 Sportingu Football Academy, a następnie 6:1 drużynę Olimpii Piekary Śląskie. Na otarcie łez lubliniecki Sporting rozgromił Olimpię 11:2, plasując się na drugiej pozycji, a zawodnicy z Piekar zamknęli tabelę U-12.

Oprócz medali, dyplomów i upominków wręczonych zawodnikom wszystkich zespołów, dodatkowo wybrano najlepszych piłkarzy z każdej z drużyn biorących udział w turnieju – był to wybór szalenie trudny, ponieważ wielu uczestników imprezy, pomimo młodego wieku, zaprezentowało bardzo wysokie umiejętności i ogromny potencjał indywidualny. Tym bardziej więc należy docenić zarówno Śląski Związek Piłki Nożnej, jak i Podokręg Piłki Nożnej w Lublińcu za zaangażowanie w rozwój piłkarskich talentów w naszym regionie, m.in. poprzez organizację licznych turniejów adresowanych do najmłodszych adeptów futbolu.

Najlepszymi zawodnikami półfinałów w kategorii U-11 zostali: Nikodem Mazur (Ruch Radzionków), Maciej Maruszczyk (SPA Lubliniec) oraz Igor Janoszka (Ajax Częstochowa), natomiast w kategorii U-12 największym uznaniem cieszyli się: Igor Siuda (Skra Częstochowa), Tymoteusz Borosz (SPA Lubliniec) i Mikołaj Kempes (Olimpia Piekary Śl.).

Organizacyjny sobotniego wydarzenia oraz potencjał zawodników docenili obecni w Lublińcu: Artur Szymczyk – wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej i prezes Podokręgu Częstochowa, Tomasz Wyszyński – prezes Podokręgu Bytom oraz Damian Galeja – trener koordynator Śląskiego ZPN.

Krzysztof Olczyk – Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Lublińcu, podziękował trenerom, zawodnikom i zaproszonym gościom, a także koordynatorom rozgrywek – Szymonowi Mlynkowi – przewodniczącemu Komisji Szkolenia Podokręgu Lubliniec i Tomaszowi Musiałowi – przewodniczącemu Komisji Szkolenia Podokręgu Częstochowa oraz działaczom PPN Lubliniec, którzy przyczynili się do przygotowania turnieju – Eugeniuszowi Mnichowi, Mirosławowi Kowalikowi i Janowi Sobali. Wyrazy wdzięczności skierował także do arbitrów prowadzących sobotnie spotkania – nad prawidłowym przebiegiem meczów czuwali Franciszek Kowolik, Witold Fiszer i Artur Gawin z Kolegium Sędziowskiego w Lublińcu. Patronat nad imprezą objął Starosta Lubliniecki, Joachim Smyła.

Prezes Krzysztof Olczyk podkreślił, że tego rodzaju przedsięwzięcia to nie tylko ważny impuls w kształtowaniu kolejnych pokoleń piłkarzy ale też dobra promocja dla podokręgu i całego powiatu. Do pełni szczęścia brakowało tylko awansu do finału reprezentantów naszego podokręgu – młodych zawodników z lublinieckiej Sporting Football Academy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby zawodnicy SFA oraz innych klubów z terenu powiatu lublinieckiego powalczyli o najwyższe trofea w kolejnych turniejach – a tych, dzięki aktywności piłkarskiego środowiska w naszym regionie, z pewnością nie zabraknie w 2021 roku.

Ze względu na sytuację epidemiczną, organizatorzy lublinieckiego turnieju zadbali o wszelkie środki bezpieczeństwa. Niestety, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, rozgrywki odbyły się bez udziału publiczności… jednak na uwagę zasługuje obecność dzielnej grupki rodziców, którzy śledzili przebieg turnieju spoglądając na poczynania swoich pociech zza okien hali sportowej ZS im. Adama Mickiewicza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.