Zaatakował ratownika medycznego udzielającego pomocy kobiecie! Bulwersujące zdarzenie w Psarach

Zaatakował ratownika medycznego udzielającego pomocy kobiecie! Bulwersujące zdarzenie w Psarach

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali 37-latka, który miał się dopuścić naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek wieczorem, w miejscowości Psary (gm. Woźniki). W trakcie udzielania pomocy medycznej mieszkance posesji zlokalizowanej przy ulicy Powstańców Śląskich, nietrzeźwy mężczyzna zaatakował członka ZRM. 

Zespół Ratownictwa Medycznego, wezwany do udzielenia pomocy kobiecie, nie spodziewał się, że będzie musiał skorzystać ze wsparcia mundurowych.

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali nietrzeźwego napastnika, który noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu mieszkaniec gminy Woźniki usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Grożą mu za to nawet 3 lata pozbawienia wolności – poinformował asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Policjanci przypominają. Ratownik medyczny, podczas wykonywania czynności, korzysta z ochrony prawnej takiej samej, jak funkcjonariusz publiczny. A zatem każdy, kto naruszy nietykalność cielesną, znieważy, będzie wpływał przemocą lub groźbą bezprawną na wykonywane czynności, bądź dopuści się czynnej napaści na ratownika medycznego, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Czyny te są przestępstwami i w zależności od danego artykułu w kodeksie karnym, grozi za nie surowa kara.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.