Zakażenia wirusem Sars-Cov-2 opóźniają procedurę szczepień w dwóch lublinieckich Domach Pomocy Społecznej

Zakażenia wirusem Sars-Cov-2 opóźniają procedurę szczepień w dwóch lublinieckich Domach Pomocy Społecznej

W powiecie lublinieckim trwają szczepienia przeciwko wirusowi Sars-Cov-2. Do 29 stycznia w Szpitalu Powiatowym preparat podano ponad 1400 osobom z tzw. grupy “0”, a więc pracownikom służby zdrowia.

Szczepienia prowadzone są również wśród pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej, będących pod nadzorem powiatu lublinieckiego. W tym przypadku procedurę komplikują jednak zachorowania na COVID-19.

W Domach Pomocy Społecznej zaszczepiono dotychczas:

 • 109 na 127 zadeklarowanych w DPS Dom Kombatanta;
 • 68 na 72 zadeklarowanych w DPS Zameczek;
 • 132 na 237 zadeklarowanych w DPS przy ul. Kochcickiej – łącznie z filią w Koszęcinie.

Łącznie zaszczepionych zostało 309 osób na 532 pensjonariuszy – Pozostali mieszkańcy, którzy zadeklarowali chęć przyjęcia szczepionki będą mogli to uczynić na bieżąco pod warunkiem, że ich stan zdrowia na to pozwoli – podkreśla Ilona Kozioł, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Dodaje, że w DPS przy ul. Kochcickiej mieszkańcy z oddziałów, które obecnie są zamknięte z powodu kwarantanny, będą szczepieni po w drugim tygodniu lutego. To dzisiaj 8 osób, z kolei w DPS “Dom Kombatanta” choruje 5 osób – Na kwarantannie obecnie przebywa 114 osób, które czują się dobrze – wylicza Ilona Kozioł.

*     *     *

Szczepienia prowadzone są również w lublinieckim SP ZOZ. Od początku roku do dnia 29 stycznia w Szpitalu Powiatowym zaszczepiono już 1 440 osób. Dla 86 chętnych była to już druga dawka preparatu przeciwko wirusowi Sars-Cov-2.

 Ze względu na ograniczenia w dostawie szczepionki, nawet dla szpitala węzłowego, którym jesteśmy, w najbliższych dwóch tygodniach (oczywiście jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie) szpital będzie dostawał tygodniowo 30 dawek szczepionki dla pacjentów 80+, oraz 100% potrzebnych szczepionek dla II dawki – zapowiedział w piątek dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu, Włodzimierz Charchuła.

W pierwszym tygodniu lutego drugą dawką zaszczepionych zostanie 360 osób.

Jeżeli chodzi o osoby zgłaszające chęć przystąpienia do zaszczepienia w Punkcie Szczepień przy SP ZON z grup wiekowych 80+ i 70+ jest to ponad 1 000 osób.

Kilkanaście placówek medycznych z powiatu lublinieckiego na oficjalnej liście Punktów Szczepień

 1. A ile osób zaszczepiono w DPS Koszęcin? To też ten sam ośrodek!!!! Znowu skazany na wymarcie, tak jak na wiosnę?

  Odpowiedz
 2. lekarz dr med. Włodzimierz Bodnar wyleczenie z covid
  https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-wyleczyc-covid-19-w-48-godzin/

  We wrześniu bieżącego roku belgijscy lekarze i personel medyczny wystosowali list otwarty do władz i mediów swojego kraju przedstawiając rzeczywistą sytuację związaną z zakażeniami koronawirusem, wprowadzonymi obostrzeniami i konsekwencjami z tego wynikającymi dla całego społeczeństwa. List podpisało 394 lekarzy, 1340 pracowników służby zdrowia i 8897 obywateli.
  http://www.bibula.com/?p=122601

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.