Żaki z Chorzowa najlepsze w drugim turnieju “Sporting Cup”.

Żaki z Chorzowa najlepsze w drugim turnieju “Sporting Cup”.

W sobotę na Stadionie Miejskim w Lublińcu odbyła się druga edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci, pod nazwą “Sporting Cup”. W rozgrywkach rywalizowali młodzi piłkarze z kategorii Żaków (rocznik 2010 – 2011). Organizatorem imprezy jest lubliniecka Sporting Football Academy.

W sobotnim turnieju zagrały po dwie drużyny Sporting Football Academy i Piasta Gliwice, Cracovia Kraków, Skra Częstochowa, Rozwój Katowice oraz Stadion Śląski Chorzów.

Wspaniała pogoda przyciągnęła sporą grupę kibiców futbolu, a ci z pewnością nie żałowali, że wybrali się na lubliniecki Stadion Miejski – dziewięciolatkowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom taktyczny i świetne przygotowanie techniczne. W 28 spotkaniach publiczność obejrzała łącznie aż 222 gole! W ostatecznym rozrachunku po zwycięstwo w drugiej edycji sięgnęła drużyna Stadionu Śląskiego Chorzów.

Turniej “Sporting Cup” po raz kolejny okazał się sukcesem nie tylko sportowym ale też organizacyjnym. Mecze rozgrywane były jednocześnie na dwóch boiskach – dzięki temu przebieg rozgrywek zachował odpowiednią sprawność i dynamikę. Nad wszystkim czuwał spiker, który na bieżąco informował o kolejnych wydarzeniach. Dla uczestników rozgrywek przygotowano poczęstunek, a wszystkie drużyny odebrały pamiątkowe puchary i dyplomy. Przyznano również indywidualne wyróżnienia w kategoriach: najlepszy zawodnik, najskuteczniejszy strzelec oraz najlepszy bramkarz turnieju.

Przypominamy, że już 24 sierpnia Sporting Football Academy organizuje kolejną imprezę piłkarską, tym razem o zasięgu międzynarodowym. W turnieju “International Sporting Cup” (kategoria wiekowa U-11) zagrają m.in. Juventus, Manchester City, West Ham United, PSV Eindhoven czy Sparta Praga. W Lublińcu zameldują się łącznie 32. drużyny z Europy i Polski.

.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU

 1. Stadion Śląski Chorzów
 2. Piast Gliwice I
 3. Skra Częstochowa
 4. Rozwój Katowice
 5. Cracovia Kraków
 6. Sporting Football Academy I
 7. Piast Gliwice II
 8. Sporting Football Academy II

.

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE

Najlepszy zawodnik – Jeremi Wesołowski (Stadion Śląski)

Najlepszy Strzelec – Błażej Piekło (Stadion Śląski)

Najlepszy Bramkarz – Jakub Powroźnik (Cracovia Kraków)

.

KOMPLET WYNIKÓW:

Sporting I – Piast 2:2

Stadion Śląski – Rozwój 1:0

Sporting I – Sporting II 13:0

Piast II – Skra 0:4

Sporting I – Rozwój 0:3

Piast I – Cracovia 1:0

Sporting – Skra 0:4

Sporting II – Stadion Śląski 1:16

Sporting – Cracovia 2:4

Rozwój – Piast II 8:3

Sporting – Stadion Śląski 2:7

Skra – Piast 0:1

Sporting – Piast II 8:1

Cracovia – Sporting II 22:00

Piast II – Sporting II 12:0

Cracovia – Skra 1:1

Piast – Rozwój 5:1

Stadion Śląski – Cracovia 4:0

Sporting II – Skra 0:12

Piast II – Stadion Śląski 0:7

Rozwój – Cracovia 3:1

Piast – Piast II 9:1

Skra – Stadion Śląski 1:5

Sporting II – Piast Gliwice 0:12

Cracovia – Piast II 8:0

Rozwój – Sporting II 16:1

Stadion Śląski – Piast 7:0

Skra – Rozwój 8:2

 1. …ogólnopolski, promocja powiatu, miasta… chmmmm , tylko wydaje mi się że kogoś chyba wśród tych drużyn brakuje z najbliższego otoczenia…? czyżby ”wspaniała” medialna bez wątpienia szkółka miała jakieś kompleksy? a może dzieli piłką dzieci zamiast łączyć za pomocą dorosłych…? tak to wygląda, niestety…!?

  Odpowiedz
  • Nie ma to jak wypowiadać się o rzeczach, o których nie ma się bkadego pojęcia…

   Odpowiedz
  • Dziwne że tydzień wcześniej był turniej na stadionie miejskim i jakoś Sportingu tam zabrakło! Więc chyba wina leży po innej stronie.A nie przypominam sobie żeby przed rokiem kiedy został zaproszony pan Łukasz Piszczek odbywały się takie turnieje na stadionie miejskim! Bo Anczok Cup to już tradycja rozgrywana na boisku szkoły podstawowej nr. 1! A Sporting od ubiegłego roku kiedy powstał organizuje takie turnieje dla dzieci, nie żeby dzielić tylko łączyć! Może tak naprawdę niechęć i zazdrość wynikająca z nieumiejętności pewnych osób,bo panowie z Sporting Football Academy to potrafią!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.