Zakończyła się modernizacja dachu Komisariatu Policji w Woźnikach. Remont wnętrz – w przyszłym roku

Zakończyła się modernizacja dachu Komisariatu Policji w Woźnikach. Remont wnętrz – w przyszłym roku

Na terenie Komisariatu Policji w Woźnikach zakończono remont dachu. Znaczną część kosztów inwestycji wyodrębniono z budżetu gminy Woźniki. Nie po raz pierwszy tutejszy samorząd wspiera działania na rzecz wzmacniania bezpieczeństwa, współpracując z Komendą Miejską m.in. poprzez zakupy sprzętu czy remonty zmierzające do poprawy funkcjonalności infrastruktury.

Podziękowania dla burmistrza i radnych za pomoc oraz finansowe wsparcie modernizacji złożyli Komendant Powiatowy Policji w Lublińcu mł. insp. Dariusz Kiedrzyn oraz jego I zastępca nadkom. Mieczysław Krysiak. Komendant Powiatowy przekazał je osobiście na ręce Burmistrza Woźnik Michała Aloszki, w trakcie poniedziałkowej wizytacji na terenie Komisariatu Policji w Woźnikach.

Policjanci, mając odpowiednie warunki pracy, dołożą wszelkich starań aby mieszkańcy gminy czuli się jeszcze bezpieczniej w swoim miejscu zamieszkania – zapewnił nadkomisarz Mieczysław Krysiak.

Burmistrz Michał Aloszko podkreślił, że funkcjonariusze powinni pracować w budynku spełniającym odpowiednie standardy

Mieszkańcy zgłaszają się tutaj w trudnych, życiowych sytuacjach. Zapewniając funkcjonariuszom godne warunki pracy, zapewniamy też komfort każdemu obywatelowi. W przyszłym roku postaramy się zarezerwować środki na kolejny etap modernizacji, tym razem wnętrz komisariatu – zapowiedział burmistrz.

Koszt remontu dachu sięgnął 89 tys. złotych, z czego 60 tys. zł to dotacja ze strony gminy Woźniki, a pozostała kwota to środki przekazane przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach.

Policjanci w Woźnikach mają swoją siedzibę w budynku przy ul. Ogrodowej 1. W komisariacie służbę pełni 14 funkcjonariuszy, w tym trzech dzielnicowych.

Zdjęcie: dzięki uprzejmości KPP Lubliniec

zdjęcie na górze: https://www.facebook.com/umwozniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.