Zamknięcie wiaduktu w Lublińcu: Ulica Podmiejska pod szczególnym nadzorem – są zmiany w organizacji ruchu

Zamknięcie wiaduktu w Lublińcu: Ulica Podmiejska pod szczególnym nadzorem – są zmiany w organizacji ruchu

Od kilku dni na ul. Podmiejskiej w Lublińcu nastąpiła zamiana organizacji ruchu. Zarówno od ul. Częstochowskiej, jak i ul. Tartacznej został ustawiony znak D-40 – strefa zamieszkania. Przypominamy, jazda na pamięć może zakończyć się otrzymaniem mandatu karnego, jak również punktami karnymi – poinformowano na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Jak czytamy w wydanym komunikacie: – W związku ze zbliżającym się terminem wyłączenia z ruchu wiaduktu na ul. Powstańców Śląskich w Lublińcu zmieniło się oznakowanie ul. Podmiejskiej, z obu jej stron ustawiono znak pionowy strefa zamieszkania. Informacja o zmianie zastała zamieszona przez dzielnicowego na bramach wejściowych na ogródki działkowe znajdujące przy tej ulicy;

– “Strefa zamieszkania” to obszar, który ma przede wszystkim służyć i zapewnić bezpieczeństwo osobom, które się po nim poruszają. Dla tej strefy charakterystyczny jest brak przejść dla pieszych. Pieszy ma prawo swobodnie poruszać się po całym obszarze i zawsze ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem. Niestosowanie się do nowego oznakowani może skutkować otrzymaniem mandatu karnego oraz punktami karnymi – przypomina st. asp. Monika Wacławek, oficer prasowy lublinieckiej KPP.

Strefa zamieszkania to obszar, w którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, czyli:
• pierwszeństwo pieszych przed pojazdami;
• ograniczenia prędkości do 20 km/h;
• parkowanie tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

Zamknięcie wiaduktu na ul. Powstańców Śląskich w Lublińcu nastąpi w czwartek 1 czerwca o godzinie 8:30. Administratorem ulicy Podmiejskiej, łączącej rejon wiaduktu (ul. Niegolewskich) z ulicą Częstochowska jest Starostwo Powiatowe w Lublińcu.

Oficjalne objazdy wyznaczone na czas trwania budowy nowego wiaduktu w Lublińcu [samochody, piesi, rowerzyści]

  1. Grunt, że najdłuższy parking w lublińcu się skończył. Reszta nie ważna.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.