Zamknięcie wiaduktu zbiegnie się z remontem przejazdu kolejowego między Lublińcem i Sadowem? PKP PLK potwierdza

Zamknięcie wiaduktu zbiegnie się z remontem przejazdu kolejowego między Lublińcem i Sadowem? PKP PLK potwierdza

Wiele wskazuje na to, że w trakcie zamknięcia wiaduktu na drodze wojewódzkiej 906 w Lublińcu, związanego z jego rozbiórką i budową nowego obiektu, dojdzie również do tymczasowego wyłączenia przejazdu kolejowego położonego w odległości około 1 kilometra, na pograniczu Lublińca i miejscowości Sadów. 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększają bezpieczeństwo w ruchu pociągów i samochodów, w związku z czym przebudowywane i remontowane są przejazdy kolejowo-drogowe – wyjaśnia w korespondencji z Lublinieckim.pl Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Jak dodaje, na przejeździe w Lublińcu przy ul. Powstańców Śląskich zostaną wykonane prace związane z mechanicznym podbiciem dwóch torów. Efektem prac będzie wyrównanie nawierzchni, co ułatwi płynny przejazd samochodom i zapewni bezpieczny przejazd przez tory.

Prace zaplanowane są w terminie od 12 do 16 czerwca. Roboty torowe można wykonać jedynie przy wstrzymanym ruchu samochodów – podkreśla Katarzyna Głowacka.

Wykonawca zobowiązany będzie do uzgodnienia zmienionej organizacji ruchu z zarządcą drogi, policją i przewoźnikami.

Zdjęcie: archiwum 2020

  1. Panie Autor a może napiszę Pan o tym okropnym fetorze jaki unosi się w okolicy ul. Klonowej w Lublińcu? Coś tam okropnie śmierdzi ale nikt nie potrafi ustalić skąd ten smród unoszący się w okolicy. Jest Pan dobrym dziennikarzem i wierzę w Pana . Pozdrawiam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.