Zaskoczenie w Koszęcinie. Nie ma kandydatów do odbioru nagrody w prestiżowym konkursie

Zaskoczenie w Koszęcinie. Nie ma kandydatów do odbioru nagrody w prestiżowym konkursie

Konkurs “Koszęciński Wolontariusz Roku” pozostanie bez rozstrzygnięcia – Plebiscyt ogłoszony został zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Koszęcin. Kandydatów można było zgłaszać do dnia 16 listopada – czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Gminy. Niestety, w tegorocznej edycji nie nadesłano żadnych propozycji.

W roku 2019 laureatką konkursu została Karolina Goniwiecha – pedagog w Szkole Podstawowej, założycielka i opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu, członkini Stowarzyszenia Montownia. Karolina Goniwiecha wspiera również Fundację Twoje TAK ma ZNACZENIE. W 2019 roku razem z wolontariuszami z SKW włączyła się w akcję “Podaj dobro dalej”, gdzie w ogólnopolskim konkursie uczniowie z Koszęcina zajęli drugie miejsce. Oprócz tego, młodzi ludzie zrzeszeni w Szkolnym Kole Wolontariatu angażowali się w takie działania jak: “Szlachetna Paczka”, Finał WOŚP czy zbiórka żywności dla zwierząt przebywających pod opieką OTOZ Animals Oddział w Lublińcu.

W 2018 roku zwyciężyła Magdalena Pilarska – mieszkanka Koszęcina, z która zaangażowaniem udzielała się w pracach społecznych. Starała się pomagać i opiekować osobami starszymi oraz schorowanymi, również dzięki funkcji prezesa “Caritas” w Koszęcinie. Organizowała wyjazdy wakacyjne dla dzieci z Koszęcina w ramach własnego urlopu wypoczynkowego. Należy do Stowarzyszenia Odnowy Wsi “Nasz Koszęcin”. Z jej inicjatywy przy Domu Kultury w Koszęcinie powstała jedna z pierwszych siłowni na świeżym powietrzu. Wcześniej wchodziła w skład Rady Rodziców w Szkole Podstawowej.

  1. Żadnego zaskoczenia Grudzień 7, 2020, 1:26 pm

    Słabe, powierzchowne inicjatywy, źle przygotowane i źle prowadzone mają krótki żywot. Pomysł zmarł śmiercią naturalną w trzeciej edycji, podobnie jak budżet obywatelski i tego można się było spodziewać. Zmarnowano dwie inicjatywy partycypacyjne, które we właściwych warunkach rozwijają i wzmacniają społeczności, bo zrobiono z nich parodię. Na szczęście okazało się, że społeczność jeszcze zdrowo reaguje i za to należą się mieszkańcom oklaski.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.