Zawieszony czy utrzymany? Jest rozstrzygnięcie w sprawie Oddziału Chorób Wewnętrznych SP ZOZ w Lublińcu

Zawieszony czy utrzymany? Jest rozstrzygnięcie w sprawie Oddziału Chorób Wewnętrznych SP ZOZ w Lublińcu

“Dzięki działaniom podjętym przez Zarząd Powiatu Lublinieckiego oraz dyrektora Samodzielnego Zespołu Opieki Zdrowotnej, udało się pozyskać nowych lekarzy i zapewnić obsadę lekarską zgodną z obowiązującymi przepisami” – poinformowano na oficjalnej stronie Starostwa Powiatowego w Lublińcu.

Oddział Chorób Wewnętrznych, któremu w ostatnich tygodniach groziło zawieszenie, będzie zatem kontynuować swoją działalność.

“Przypomnijmy, większość lekarzy Oddziału Wewnętrznego, którzy do tej pory zapewniali opiekę medyczną dla pacjentów tego oddziału, złożyło wypowiedzenia i odeszło do szpitala w Oleśnie. W związku z tym szpitalowi groziło zawieszenie oddziału od 1 maja. Sytuacja taka miała już miejsce kilka lat temu” – czytamy na stronie Starostwa.

11 marca 2020 roku, z tych samych powodów oraz po fiasku negocjacji prowadzonych z lekarzami, Oddział zawieszony został na 16 tygodni. Wiązało się to m.in. z koniecznością kierowania pacjentów do innych placówek i kompletowania nowej kadry.

Tym razem udało się uniknąć wstrzymania działalności OChW.

To niezwykle ważna informacja dla osób przebywających w SP ZOZ, ponieważ liczący 35 łóżek Oddział Chorób Wewnętrznych jest obecnie w pełni obłożony.

Szpital Powiatowy od lat boryka się z katastrofalną sytuacją finansową.

Według ostatnich prognoz, w SP ZOZ Lubliniec rok 2023 zamknie się ze stratą na poziomie około 18 milionów złotych – o 6 milionów większą niż na koniec ubiegłego roku.

W listopadzie 2022 zadłużenie placówki sięgało około 51 milionów złotych.

Czytaj również:

Winni internauci?! Dyrektor SP ZOZ Lubliniec o przyczynach wypowiedzeń na Oddziale Chorób Wewnętrznych

  1. Dobrze, że władze samorządowe dbają o to by szpital przetrwał.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.