Zbigniew Seniów oficjalnie wójtem

Zbigniew Seniów oficjalnie wójtem

W wyniku przedterminowych wyborów na wójta gminy Koszęcin, związanych ze śmiercią poprzedniego włodarza gminy – Grzegorza Ziai, 12 kwietnia 2016 roku, na uroczystej sesji Rady Gminy Koszęcin oficjalnie swoje stanowisko objął nowy wójt – Zbigniew Seniów.

Nowy wójt ma 48 lat, jest ojcem dwóch nastoletnich córek, mieszka w Koszęcinie. Do tej pory był związany z Urzędem Miejskim w Lublińcu. Zaangażowany jest również w działalność oblackiego stowarzyszenia Niniwa.

Nowemu wójtowi życzymy samych dobrych decyzji i owocnej pracy na rzecz lokalnej społeczności.

Przypomnijmy. Wybory na wójta gminy Koszęcin odbyły się 20 marca (I tura) oraz 3 kwietnia (II tura). W I turze startowało aż 7 kandydatów, z których do drugiej tury przeszli Zbigniew Seniów oraz Czesław Tyrol. W decydującej rozgrywce na Tyrola – znanego leśnika, autora kilku książek oraz radnego Rady Gminy zagłosowało 1474 osób, natomiast na Seniowa 2341 osób.

Znamienny jest fakt, że Seniów jest pierwszym nowym wójtem w naszym powiecie od 10 lat! W wyborach samorządowych zarówno w 2010 r., jaki i 2014 r., wszyscy rządzący wójtowie zostali wybrani na kolejne kadencje. Powiat lubliniecki jest pod tym względem unikatem w skali Polski.

Czy fakt, że urzędujący włodarze cieszą się takim zaufaniem społecznym, świadczy o tym, że tak dobrze rządzą swoimi gminami? Czy też o nikłym zaangażowaniu politycznym lokalnych społeczności? A może o braku konkurencji politycznej? Czy też totalnym zabetonowaniu lokalnej sceny politycznej? …

zdjęcie: UG Koszęcin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.