Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk” rozpoczyna 69. sezon artystyczny. Atrakcje w Koszęcinie oraz nowy nabór do chóru

Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk” rozpoczyna 69. sezon artystyczny. Atrakcje w Koszęcinie oraz nowy nabór do chóru

21 września o godz. 15:00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie nowego, 69. sezonu artystycznego w ramach obchodzonego w Zespole Dnia Stanisława Hadyny oraz Roku Górali w Województwie Śląskim. Tego dnia, oprócz tradycyjnego koncertu, w siedzibie Zespołu zaplanowano wydarzenia towarzyszące – Miasteczko Zdrowia, z ofertą śląskich placówek opieki zdrowotnej oraz odsłonięcie tablicy “Miejsce Pamięci Powstań Śląskich”.

W ramach koncertu zaprezentowany zostanie jeden z najbardziej przebojowych programów: “A to Polska właśnie”. Widowisko odbędzie się w namiocie koncertowym na dziedzińcu Pałacu w Koszęcinie. Chór, balet i orkiestra Zespołu “Śląsk” wystąpią z repertuarem najpiękniejszych polskich pieśni i tańców z wielu regionów kraju. Artyści zabiorą widzów w taneczno-wokalną podróż po Polsce oraz bogactwach polskiej kultury regionalnej i narodowej.

W godzinach od 10:00 do 14:00, na terenie parku otaczającego pałac w Koszęcinie dostępne będzie Miasteczko Zdrowia. Mieszkańcy będą mogli uzyskać tutaj porady, wykonać proste badania i poznać ofertę śląskich placówek opieki zdrowotnej.

Tuż przed koncertem dojdzie do podpisania porozumienia pomiędzy Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” a Górnośląskim Centrum Rehabilitacji w Reptach.

O godz. 14:30 nastąpi odsłonięcie tablicy “Miejsce Pamięci Powstań Śląskich”, którą na ręce Dyrekcji Zespołu “Śląsk” przekazał w lipcu tego roku Prezydent RP Andrzej Duda. Tablica wzorowana na powstańczym sztandarze “Tobie Polsko” jest symbolicznym uczczeniem bohaterskich uczestników trzech zrywów niepodległościowych, którzy w latach 1919, 1920, 1921 wywalczyli przynależność Górnego Śląska do odrodzonej Polski.

Dzięki umieszczeniu tablicy w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, zabytkowy zespół pałacowo-parkowy w Koszęcinie zostanie ustanowiony Miejscem Pamięci Powstań Śląskich w czasie narodowych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. To wyjątkowe wyróżnienie dla Zespołu “Śląsk”, który poprzez swoją działalność artystyczną i edukacyjną, od lat troszczy się o zachowanie pamięci o bohaterach polskiej historii – podkreśla Agnieszka Kukuła, rzecznik prasowy ZPiT “Śląsk”.

Tablica zainstalowana zostanie obok Dębu Pamięci Powstań Śląskich, zasadzonego przez Prezydenta Dudę w trakcie czerwcowej wizyty w Koszęcinie. Wzbogaci krajobraz zabytkowej siedziby Zespołu, którą każdego roku odwiedza blisko 150 tysięcy gości.

21 września 2021 roku (wtorek), Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie, ul. Zamkowa 3

10:00 – 14:00 – Miasteczko Zdrowia
14:30 – Odsłonięcie tablicy „Miejsce Pamięci Powstań Śląskich”
15:00 – Koncert inaugurujący 69. sezon artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk” im. Stanisława Hadyny “A to Polska właśnie”. Namiot koncertowy na dziedzińcu pałacowym

WSTĘP WOLNY. ILOŚĆ MIEJSC SIEDZĄCYCH OGRANICZONA!


NABÓR DO CHÓRU ZPiT “ŚLĄSK”

29 września 2021 roku w Pałacu Młodzieży w Katowicach (ul. Mikołowska 26) odbędzie się nabór do chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Przesłuchania rozpoczną się o godz. 12:00 od spotkania z akompaniatorem, od 13:00 kandydaci będą występować przed komisją. Na CV kandydatów Zespół czeka do 28 września.

Szczegółowe informacje dostępne są na profilu Zespołu w portalu Facebook oraz na oficjalnej stronie internetowej Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w zakładce:
O nas/Nabór.

  1. To jakiś żart. Przychodnie ledwie dyszą, operacje poopóźniane, badań nie można zrobić, a tymczasem władza stawia na wsi jakieś wydumane propagandowe miasteczka namiotowe. Ciekawe kto będzie je obsługiwał, skoro wszyscy medycy strajkują, karetek nie ma kto obsługiwać, oddziały szpitalne pozamykane. Wstyd na cały kraj jak się Śląsk sprzedaje.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.