Zespół Pieśni i Tańca Śląsk z Koszęcina ambasadorem woj. śląskiego na Światowej Wystawie Expo w Dubaju

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk z Koszęcina ambasadorem woj. śląskiego na Światowej Wystawie Expo w Dubaju

Na przełomie stycznia i lutego 2022 roku w Dubaju zorganizowana zostanie pierwsza na Bliskim Wschodzie światowa wystawa będąca okazją do promocji regionów, a także przedsiębiorców szukających nowych rynków dla swojej oferty. Organizatorzy oczekują, że Expo 2020 (przeniesione z powodu pandemii na początek przyszłego roku) może przyciągnąć nawet 25 milionów odwiedzających, z czego ponad 70 procent będą stanowili goście zza granicy.

Dobrą informacją dla mieszkańców powiatu lublinieckiego będzie uczestnictwo w Expo artystów z Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk” z siedzibą w Koszęcinie, którzy wraz z naukowcami z Uniwersytetu Śląskiego i delegacjami Śląskiego Klastra Lotniczego oraz Fundacji “Koronki Koniakowskie”, wejdą w skład ambasadorów województwa śląskiego!

Expo będzie świetną okazją do pokazania potencjału naszego regionu w oderwaniu od stereotypu związanego z przemysłem ciężkim. Województwo Śląskie to nie tylko węgiel i stal, ale nowoczesne, przyjazne technologie, czy nowoczesna liczącą się w świecie medycyna. Wystawa będzie także szansa dla naszych przedsiębiorców, szansą na promocję w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc na świecie. Jako region będziemy łączyć tradycję z nowoczesnością. Etos pracy, z którego słyniemy, przenosimy do nowej rzeczywistości. W taki sposób chcemy na Expo zaprezentować nowe oblicze województwa śląskiego – powiedział marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski podczas konferencji prasowej z udziałem ambasadorów.

Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk” był już z wielu krajach, ale wizyta w Dubaju to nasz debiut. Mam nadzieję, że obecność “Śląska” przyczyni się do zainteresowania i odwiedzania polskich stoisk – podkreślił dyrektor zespołu, Zbigniew Cierniak.

Expo 2022 jest przesunięte w czasie [pierwotne plany z 2020 roku pokrzyżowała pandemia – przyp. red.] ale my możemy tylko na tym zyskać. Mamy więcej czasu na przygotowanie się do tej ważnej przecież imprezy – podsumował Adrian Malinowski, komisarz generalny Wystawy Światowej Expo 2020.

W ramach Expo odbędą się m.in. targi technologiczne z udziałem przedstawicieli branż z całego świata, polsko-arabskie i polsko-afrykańskie fora dyskusyjne.

Na podstawie / zdjęcie: slaskie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.