Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu zawarł współpracę z krakowską Akademią Górniczo-Hutniczą.

Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu zawarł współpracę z krakowską Akademią Górniczo-Hutniczą.

W ostatnich dniach września podpisano porozumienie o współpracy Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu z największą polską uczelnią techniczną, Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Dokument wzmocni wymianę doświadczeń, a także organizację wspólnych przedsięwzięć z udziałem pracowników obu placówek oraz studentów AGH i uczniów lublinieckiego “Kazika”.  

W imieniu szkoły umowę podpisała dyrektor Joanna Walczak. Krakowską Akademię reprezentował prodziekan dr hab. inż. Zbigniew Niedbalski. W uroczystości wzięli również udział uczniowie klas 4 wydziału Technik Informatyki i Budownictwa i 2 klasy wydziału Technik Informatyki, wizytujący uczelnię pod opieką dyrektor J. Walczak, kierownika szkolenia praktycznego – Iwony Gnych oraz nauczycielek matematyki – Grażyny Kaczorowskiej i Marii Kubat.

Uczniów “Kazika” przywitał Łukasz Bednarek – absolwent ZSOT Lubliniec, który oprowadzał gości po wnętrzach Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii, prezentując m.in. wyposażenie uczelni. Jedną z atrakcji był także udział w zajęciach przygotowanych przez wykładowców Akademii Górniczo-Hutniczej.

Wysłuchaliśmy ciekawego wykładu o klimatyzacji i jej roli w życiu codziennym, która choć niezauważana i niedoceniana, jest bardzo ważna. Obserwowaliśmy proces kruszenia i przesiewania kruszyw, a także uczestniczyliśmy w doświadczeniach chemicznych, m.in. obrazujących filtracje zanieczyszczeń. Mieliśmy okazję zobaczyć siebie w kamerze termowizyjnej i zasięgnąć wiedzy o wytrzymałości materiałów. Zostaliśmy też zapoznani z procesem rekrutacji, na wypadek gdybyśmy w przyszłości chcieli powrócić do Krakowa już jako studenci – podsumowała Monika Małkowska, uczennica 4 klasy TIB.

Na podstawie: zsot.lubliniec.pl

Zdjęcia: lubliniec.starostwo.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.