Zimowe dokarmianie ptaków. Radny Łukasz Mikulski wsparł akcję Młodzieżowej Rady Miejskiej w Lublińcu

Zimowe dokarmianie ptaków. Radny Łukasz Mikulski wsparł akcję Młodzieżowej Rady Miejskiej w Lublińcu

Bardzo dziękujemy panu Łukaszowi Mikulskiemu za wsparcie i pomoc w zakupie pokarmu dla ptaków! Udało nam się zdobyć go aż 100 kg z czego jesteśmy bardzo wdzięczni – poinformowali przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta w Lublińcu na oficjalnym profilu w portalu społecznościowym Facebook.

Przewodniczący klubu Prawo i Sprawiedliwość Rady Miejskiej w Lublińcu odpowiedział na prośbę Małgorzaty Kołacz, liderki akcji podjętej przez członków Komisji “Młodzi dla Środowiska” działającej w ramach Młodzieżowej Rady Miasta. Początkowo akcja rozpowszechniona została w lokalnych szkołach.

W pierwszym etapie wykonane karmniki rozmieszczono w placówkach edukacyjnych. Ze względu na spore zainteresowanie przedsięwzięciem budki udało się także rozlokować w kilku punktach na obszarze Lublińca.

Drugi etap to gromadzenie pokarmu dla ptaków. W tym przypadku zapotrzebowanie wyraźnie przewyższyło ilość zebranej karmy. Dlatego przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej postanowili szukać wsparcia na inne sposoby, zwracając się m.in. do radnego Łukasza Mikulskiego – Dzięki panu na pewno ptaszki przetrwają te zimne dni i noce. Dziękujemy też uczniom za ich ciężką pracę w przygotowaniu karmników – czytamy w opublikowanym wpisie.

Nowa, roczna kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Lublińcu oficjalnie rozpoczęła się 26 października ubiegłego roku. W trakcie inauguracyjnej Sesji powołano przewodniczącego Rady – został nim Michał Gruszka, absolwent Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Na wiceprzewodniczącą MRM powołano Annę Moryc, absolwentkę Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych.

Młodzi samorządowcy tworzą cztery Komisje:

“Młodzi dla młodzieży”
1. Mikołaj Puchała (przewodniczący)
2. Agnieszka Marcinkowska
3. Olga Sekulska
4. Mateusz Literacki
5. Michał Gruszka
6. Karol Zbączyniak
7. Bartosz Perkowski

“Młodzi i piękni”
1. Helena Piskoń (przewodnicząca)
2. Anna Moryc
3. Olga Sekulska
4. Amelia Augustyn
5. Karol Zbączyniak

“Młodzi dla środowiska”
1. Małgorzata Kołacz (przewodnicząca)
2. Mateusz Literacki
3. Marcelina Kuberska

“Młodzi dla Rozwoju”
1. Agnieszka Marcinkowska (przewodnicząca)
2. Anna Moryc
3. Michał Gruszka
4. Jakub Szwedziński
5. Bartosz Perkowski

Opiekunem Młodzieżowej Rady Miejskiej w Lublińcu jest Joanna Walczak – radna Rady Miejskiej i dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych. Profil Młodzieżowej Rady Miasta w portalu Facebook: TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.