Złodzieje widziani w Sierakowie Śląskim. Skradli pieniądze. Mieszkanka ostrzega, Policja prowadzi czynności

Złodzieje widziani w Sierakowie Śląskim. Skradli pieniądze. Mieszkanka ostrzega, Policja prowadzi czynności

W Sierakowie Śląskim grasują złodzieje. Dwóch młodych mężczyzn w kominiarkach. Jeden z nich wchodził na posesje. Pytają o herbatę, jedzenie, ubrania, zbierają pieniądze na rzekome cele charytatywne lub mówią, że nie mają pieniędzy – informuje mieszkanka gminy Ciasna, która za naszym pośrednictwem chciała przestrzec przed niepokojącym procederem. 

Moi rodzice zostali okradzeni, powiadomili Policję – kontynuuje – Mężczyźni najprawdopodobniej byli widziani również w Sowczycach [powiat oleski – przyp. red.] i byli u naszych krewnych gdzie weszli do domu bez wcześniejszego dzwonienia do drzwi – pisze kobieta.

O potwierdzenie tych informacji poprosiliśmy oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

– Interwencja miała miejsce w Sierakowie Śląskim w minioną sobotę 4 grudnia, około godziny 15:00. Lublinieccy policjanci zostali wezwani do kradzieży pieniędzy. W związku z podjętą interwencją prowadzone są dalsze czynności. O przytoczonej przez Pana sytuacji poinformowany został dzielnicowy, który w trakcie służby obchodowej i rozmów z mieszkańcami Sierakowa Śląskiego zwraca uwagę na konieczność prawidłowego zabezpieczania swojego mienia – podkreślił asp. Michał Sklarczyk, rzecznik KPP Lubliniec.

Mundurowi przypominają aby każdorazowo zamykać na klucz drzwi wejściowe do domów, szczególnie wtedy, kiedy mieszkańcy znajdują się na podwórku lub wykonują inne prace na zewnątrz budynku.

Bądźmy ostrożni w kontaktach z nieznajomymi, m.in. wobec osób oferujących do sprzedaży różne artykuły (koce, pościel, narzędzia, itp.), gdyż często w taki właśnie sposób przestępcy nawiązują rozmowę, zdobywają nasze zaufanie, a moment naszej nieuwagi wykorzystują by nas okraść;

W przypadku zauważenia w naszym sąsiedztwie dziwnie zachowujących się, nieznanych osób lub pojazdów posiadających obce numery rejestracyjne od razu informujmy o tym fakcie policjantów za pośrednictwem numeru alarmowego 112. Każdy taki sygnał jest przez mundurowych sprawdzany – czytamy w otrzymanym komunikacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.