Złote i Diamentowe Gody w Gminie Boronów. Dostojni Jubilaci uhonorowani medalami przez wójta Krzysztofa Bełkota

Złote i Diamentowe Gody w Gminie Boronów. Dostojni Jubilaci uhonorowani medalami przez wójta Krzysztofa Bełkota

W Urzędzie Gminy Boronów odbyło się uroczyste spotkanie przedstawicieli władz samorządu z mieszkańcami obchodzącymi 50-cio oraz 60-lecie pożycia małżeńskiego. 

Uroczystej dekoracji medalami przyznanymi małżeństwom przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę dokonał Wójt Gminy Boronów Krzysztof Bełkot, który przekazał parom życzenia oraz upominki ufundowane przez Gminę.

W tym roku Złote Gody czyli jubileusz 50-lecia obchodzi 7 par, natomiast 3 pary świętują Diamentowe Gody a więc 60-lecie pożycia.

Spotkanie odbyło się w miniony wtorek w Sali Bankietowej przy ul. Dolnej 4. Obok wójta gminy samorząd reprezentowali: Przewodniczący Rady Gminy Boronów – Bogdan Hutsz, Sekretarz Gminy – Szymon Żyłka oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Barbara Świerc.

Warto przypomnieć, że władze gminy Boronów organizują również spotkania pod nazwą: “Witaj na świecie w gminie Boronów”. W urzędzie, wraz z rodzicami, goszczą dzieci, które przyszły na świat w danym roku. Celem spotkań jest promocja samorządu, zachęta do osiedlania się w okolicach Boronowa, a także uhonorowanie rodziców oraz milusińskich Aktami Urodzenia i podarunkami.

W roku 1995 liczba mieszkańców gminy Boronów wynosiła 3 194. W 2000 roku wzrosła do 3 304. Do końca 2018 roku samorząd liczył 3 349 mieszkańców, natomiast według stanu na 31 grudnia 2020 roku zamieszkuje tutaj 3 366 osób – 1 650 kobiet i 1 716 mężczyzn. W całym poprzednim roku na świat przyszło 35 dzieci. W 2020 roku zawarto 7 związków małżeńskich [źródło: Raport o stanie gminy Boronów za 2020 rok]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.