Zmiana organizacji ruchu i wzmocnione patrole policji na terenie Lublińca jeszcze we wtorek 2 listopada

Zmiana organizacji ruchu i wzmocnione patrole policji na terenie Lublińca jeszcze we wtorek 2 listopada

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych, w rejonie cmentarzy zlokalizowanych na terenie Lublińca wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Będą one obowiązywać w okolicach Cmentarza Parafialnego oraz Cmentarza Komunalnego od dnia 29.10.2021 do dnia 02.11.2021. 

Mundurowi apelują również o zachowanie ostrożności w obliczu ryzyka kradzieży.


Cmentarz parafialny przy ul. Plebiscytowej – położony pomiędzy ulicami Plebiscytową, Cmentarną i Powstańców Śląskich.

W czasie dni świątecznych zostaną wyznaczone miejsca parkingowe przy ul. Cmentarnej, Szaforza, Plebiscytowej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Paderewskiego do ul. Nowej) oraz Dworcowej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Plebiscytową do ul. K. Miarki).

Z tego względu wprowadzone zostaną zmiany w zakresie dopuszczonych kierunków jazdy:

  • ul. Cmentarna, na co dzień dwukierunkowa, stanie się jednokierunkowa od ul. Powstańców Śl. do ul. Plebiscytowej,
  • ul. Plebiscytowa na odcinku od ul. Paderewskiego do ul. Cmentarnej, na co dzień dwukierunkowa, będzie jednokierunkowa od skrzyżowania z ul. Cmentarną do skrzyżowania z ul. Paderewskiego.

Całość zmian w organizacji ruchu będzie miała odniesienie w ustawionym oznakowaniu pionowym. W punktach węzłowych przy cmentarzu służbę będą pełnić patrole Policji i Straży Miejskiej w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa ruchu oraz osób przychodzących na cmentarz.

.

Cmentarz Komunalny przy ul. Spokojnej – położony w części zachodniej miasta.

Cmentarz posiada wyznaczony parking. Dojazd na teren nekropolii odbywać się będzie ulicą Spokojną od ulicy M.C. Skłodowskiej. Na czas trwania świąt ul. Spokojna stanie się drogą jednokierunkową. Wyjazd odbywać się będzie ulicą Cyrana do ul. Grunwaldzkiej.

Całość zmian w organizacji ruchu będzie miała odniesienie w ustawionym oznakowaniu pionowym.

W punktach węzłowych przy cmentarzach służbę będą pełnić patrole Policji i Straży Miejskiej w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa ruchu oraz osób przychodzących na cmentarz – zapowiada asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Ze względu na wzmożony ruch drogowy mieszkańcy Lublińca mogą wybrać spacer na teren nekropolii, ułatwiając w ten sposób dojazd i zaparkowanie pojazdów osobom z innych miejscowości. 

Mundurowi apelują również o zachowanie ostrożności w obliczu ryzyka kradzieży – zarówno w rejonie cmentarzy (kieszonkowcy) jak i w zakresie zabezpieczenia posesji na czas nieobecności właścicieli. 

OSP Lubliniec zaprasza do udziału w akcji “Znicz Pamięci dla Bohaterów” [1 listopada godz. 18:00 Cmentarz Wojskowy]

Zdjęcie: policja.pl [arch.]

  1. Od bardzo dawna już ul Cyrana na odcinku cmentarz- -DPS Kombatant jest wyzwaniem dla setek kierowców odwiedzających cmentarz komunalny pierwszego i drugiego listopada. Droga przypomina leśny wyboisty trakt rozjeżdżony przez ciężkie traktory. A to przecież miejska ulicą prowadząca do miejsca tak ważnego dla ludzi – cmentarza. W mieście buduje się i remontuje drogi, może już czas by tą również doprowadzić do stanu by można ją było nazwać ulicą.

    Odpowiedz
  2. Prawie nieużywana właśnie dlatego że jest w fatalnym stanie. Płyty betonowe pokrzywione, częściowo pokruszone z dużymi odstępami czyli wyrwami,. które stanowią zagrożenie dla auta już nie wspomnę o dużym dyskomforcie dla jadących autem. W tym roku dobra pogoda ale w deszczowe dni ulice zalewają ogromne kałuże które również i dla pieszych.sa wielkim wyzwaniem. Proszę mi wierzyć że ruch na Cyrana byłby wiekszy i na codzień gdyby drogą była lepsza, wielu ludzi wybiera dłuższą drogę przez miasto żeby uniknąć uszkodzenia auta i zaoszczędzić czas.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.