Zmiana pogody i kolizje na drogach w powiecie lublinieckim. Policja apeluje o ostrożność

Zmiana pogody i kolizje na drogach w powiecie lublinieckim. Policja apeluje o ostrożność

Zderzenie dwóch samochodów osobowych na ulicy Lisowickiej w Lublińcu. Kolejne dwa incydenty na drodze krajowej 46 pomiędzy Lisowem a Herbami. Kolizja na autostradzie A1 w rejonie Woźnik…

Tylko w poniedziałek 23 sierpnia, po załamaniu pogody, służby czterokrotnie interweniowały na drogach powiatu lublinieckiego.

Policja apeluje o ostrożność, zwłaszcza w obliczu zmiennej aury, której możemy spodziewać się na przełomie lata i jesieni. 

Choć na warunki atmosferyczne nie mamy żadnego wpływu, to poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, wykorzystanie odpowiednich technik kierowania pojazdami, nasze odpowiedzialne zachowanie, a także prawidłowe wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze – podkreśla asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy KPP Lubliniec.

Padający intensywnie deszcz i zalegająca na asfalcie woda sprawia, że droga miejscami jest śliska. Kierujący muszą się liczyć z tym, że nie zdążą natychmiast zatrzymać pojazdu. Czas hamowania auta znacznie się wtedy wydłuża i nietrudno o kolizję czy potrącenie – przypominają mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

W przypadku występowania złych warunków atmosferycznych na drodze warto wyjechać kilka minut wcześniej tak by w przypadku ewentualnych utrudnień w ruchu uniknąć niepotrzebnego stresu czy spóźnienia. W razie pojawiających się opadów atmosferycznych należy zmniejszyć prędkość, zachować bezpieczną odległość od pojazdu jadącego przed nami i unikać gwałtownych manewrów, w tym ostrego hamowania.

Kierując pojazdem w często zmieniających się warunkach na drodze zawsze należy zwracać szczególną uwagę na pieszych i rowerzystów, którzy w tym czasie mogą być mniej widoczni.

Poniedziałek 23.08. w powiecie lublinieckim:

  • Krótko przed godziną 12.00 w Lublińcu na ulicy Lisowickiej doszło do zderzenia samochodów osobowych marki Ford i Opel. Przyczyną zdarzenia było nie zachowanie bezpiecznej odległości przez 46-latka, kierującego fordem, który doprowadził do najechania na tył opla.
  • Kolejne dwa zdarzenia miały miejsce na odcinku drogi krajowej numer 46 pomiędzy Lisowem, a Herbami. Około godziny 12.30 kierująca volkswagenem w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo doprowadziła do kolizji z nadjeżdżającą z przeciwka toyotą. Kolejne zdarzenie na tym odcinku drogi krajowej miało miejsce około godziny 14.00. Kierujący samochodem dostawczym marki Renault 21-letni mieszkaniec gminy Ciasna nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu jadącego przed nim i najechał na jego tył. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.
  • Taką sama karę poniósł kierujący samochodem marki Ford mieszkaniec Gliwic, który wczoraj około godziny 16.00 poruszając się autostradą A 1 w stronę Katowic, na wysokości Woźnik wykonując nieprawidłowo manewr omijania doprowadził do kolizji ze stojącym na pasie awaryjnym dostawczym fiatem.

Na podstawie: lubliniec.policja.gov.pl / Zdjęcie: archiwum 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.