“Zmieniliście Polskę i Europę”. Członkowie NSZZ SOLIDARNOŚĆ w Lublińcu świętowali 40 – lecie działalności

“Zmieniliście Polskę i Europę”. Członkowie NSZZ SOLIDARNOŚĆ w Lublińcu świętowali 40 – lecie działalności

W miniony wtorek radni klubu Forum Samorządu Lublinieckiego Rady Miejskiej w Lublińcu zorganizowali uroczyste spotkanie w Lublinieckim Zamku dla uhonorowania zasłużonych działaczy, którzy ponad czterdzieści lat temu zakładali w Lublińcu NSZZ „Solidarność”.

W wydarzeniu wzięli udział udział zasłużeni i internowani działacze „Solidarności” – Marian Cyroń, Jerzy Trociński oraz Ryszard Nikodem, poseł Ziemi Lublinieckiej – Andrzej Gawron, radni Rady Powiatu Lublinieckiego i Rady Miejskiej w Lublińcu, członkowie Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność”, przewodniczący Komisji Zakładowych NSZZ „Solidarność” w Lublińcu oraz mieszkańcy zaangażowani w działalność i pamięć o „Solidarności”.

Zaproszeni goście podzielili się wspomnieniami ze swojej działalności w latach osiemdziesiątych oraz przedstawili plany i zamierzenia rozwoju NSZZ „Solidarność” na Ziemi Lublinieckiej.

Dziękujemy wam za to, że mieliście odwagę i determinację, poświęciliście swój czas narażając siebie i swoje rodziny, sprzeciwiając się totalitarnej władzy komunistycznej. To wy, „Solidarność”, zmieniliście Polskę i Europę. Dzięki wam możemy dzisiaj cieszyć się wolnością słowa i demokracją, o czym wielu już zapomina. Cieszymy się, że to ludzie „Solidarności” założyli komitet wyborczy Forum Samorządu Lublinieckiego. Jesteśmy Waszymi spadkobiercami. W Radzie Miejskiej kierujemy się Waszymi ideałami, aktywnie podejmujemy różne inicjatywy i zawsze będziemy ideałom solidarnościowym wierni – mówił inicjator spotkania, przewodniczący klubu radnych Forum Samorządu Lublinieckiego, Jan Springwald.

Radny Jan Springwald uatrakcyjnił spotkanie wyświetleniem kilku krótkich filmów historycznych i edukacyjnych dotyczących „Solidarności”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.