Znamy liczbę chętnych pracowników służby zdrowia, którzy zdecydowali się na szczepienie w lublinieckim SP ZOZ

Znamy liczbę chętnych pracowników służby zdrowia, którzy zdecydowali się na szczepienie w lublinieckim SP ZOZ

160 pracowników Szpitala Powiatowego w Lublińcu, wyznaczonego jako szpital węzłowy, oraz 570 pracowników pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą zgłosiło się do otrzymania szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Do 4 stycznia szpital ma otrzymać pierwszą partię szczepionek – informuje Starostwo Powiatowe w Lublińcu.

Szczepienia przeciwko wirusowi Sars-Cov-2 rozpoczęły się w minioną niedzielę. W pierwszym dniu, w województwie śląskim zaszczepiło się blisko 190 osób – 115 w szpitalu wojewódzkim w Bielsku-Białej, 50 w katowickim szpitalu MSWiA oraz po 10 pracowników szpitali w Częstochowie i Raciborzu.

Po przekazaniu kolejnej partii preparatu z Agencji Rezerw Materiałowych (łącznie 2 tys. szczepionek do blisko 10 szpitali), we wtorek liczba zaszczepionych pracowników służby zdrowia w regionie przekroczyła pół tysiąca. Akcja będzie kontynowania w następnych dniach, a placówki niebawem otrzymają kolejne szczepionki.

Jak ogłosiło dziś Ministerstwo Zdrowia, termin zgłoszeń medyków do szczepień przedłużono do 14 stycznia. Czekamy więc na dokładne dane dotyczące naszego województwa – Znamy za to dotychczasową liczbę zgłoszeń pracowników socjalnych, którzy także będą szczepieni w tzw. grupie “0”. Do Ministerstwa Zdrowia zadeklarowało się ponad 1,6 tys. pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej, podobnie jeśli chodzi o DPS i blisko 100 pracowników Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie – czytamy we wtorkowym komunikacie prasowym Aliny Kucharzewskiej, rzecznika wojewody śląskiego.

Zgodnie z koncepcją Narodowego Programu Szczepień, w pierwszej kolejności (etap “0”) szczepieni będą pracownicy medyczni, personel administracyjny placówek medycznych, a także pracownicy stacji sanitarno-epidemiologicznych, domów pomocy społecznej, ośrodków pomocy społecznej, aptek, hurtowni farmaceutycznych oraz pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.

Kolejne etapy Narodowego Programu Szczepień:

 • Etap I: Pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby starsze powyżej 60. roku życia, służby mundurowe, w tym wojska obrony terytorialnej;
 • Etap II: Kluczowe grupy zawodowe: pracownicy sektora edukacji, pracownicy sektorów infrastruktury krytycznej, transportu publicznego, urzędników bezpośrednio zaangażowanych w zwalczanie epidemii (np. pracowników stacji epidemiologiczno-sanitarnych), osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19.
 • Etap III: Przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, powszechne szczepienia pozostałej części populacji dorosłej.

Wszelkie informacje w sprawie szczepień w SP ZOZ Lubliniec można uzyskać pod numerem telefonu 34 350 63 90.

zdjęcie: BP ŚUW

 1. Helena

  Podaję link do bardzo ciekawego, moim zdaniem, artykułu Iwony Dudzik. Napisane w sierpniu, ale daje przegląd tego jakim manipulacjom (łącznie z przymusem) poddawani są pracownicy służby zdrowia, dla “przekonania” opornych do zaszczepienia. Zaczyna się od przekupstwa, cytat: “w jednym z dużych szpitali wieloprofilowych trwa zacięta rywalizacja między oddziałami o to, na którym z nich zaszczepi się najwięcej pracowników. Nie jest łatwo, walka jest wyrównana, a nagroda – niebagatelna: roczny bezpłatny abonament na szpitalnym parkingu. Ten przykład pochodzi z USA. W Polsce podobne pomysły dopiero się rodzą”.

  https://podyplomie.pl/grypa/posts/356.szewc-bez-butow-chodzi-dlaczego-polscy-lekarze-sie-nie-szczepia

  Odpowiedz
 2. Pani Heleno w związku z poleceniem Pana BŁASZCZAKA – że w 2021 r tylko zaszczepieni żołnierze będą kierowani na kursy szkolenia w tym podoficerskie oficerskie i kursy kwalifikacyjne, jedynie żołnierze którzy poddali się szczepieniu będą mogli uczestniczyć w misjach oraz będą wyznaczani na stanowiska służbowe tym samym dobrowolne” szczepienie według wytycznych, będzie mieć wpływ na opinię służbową. (co za tym idzie dalszą prace w wojsku ) co Pani na to ?

  Odpowiedz
 3. Żołnierze zostali ubezwłasnowolnieni ! zgodnie z pismem Dyrektora Departamentu kadr z 28 12 2020 brzmi jednoznacznie ; według wytycznych,będzie miał wpływ na opinię służbową jeśli żołnierz się “dobrowolnie” nie zaszczepi. opinia jest podstawą do dalszej pracy! tu prawa wyboru żołnierz niema, i to zrobił POLSKI RZĄD SWOIM, więc resort podziękuje za takie zniewolenie w przyszłych wyborach !

  Odpowiedz
  • jw, jeśli ktoś chce być żołnierzem, to po pierwsze, po drugie, po trzecie i dalej, musi wykonywać polecenia przełożonych. Tak było, jest i być musi inaczej wysiadka do cywila.

   Odpowiedz
  • Przecież praca w wojsku nie jest przymusowa. Podejmując prace w wojsku ludzie mają świadomość tego, że będą wykonywać rozkazy swoich zwierzchników. Jeśli tego nie akceptują to po co tam szli?

   Odpowiedz
 4. janko włącz myślenie, chodzi oto że za chwile wszyscy zostaniemy pozbawieni prawa wyboru

  Odpowiedz
 5. Przyznam szczerze, że odważni są, bo jakby nie było są dalej ludzkimi królikami doświadczlanymi. Badania na zwierzętach pominięto, żeby szybciej zacząć testować na ludziach, a szczepionke wprowadzono do użytku w rekordowym tempie. W połowie grudnia komitet pod amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków opisał czego nie wiadomo dla “bliźniaczej” szczepionki opartej na podobnej technologii produkcji, i szczerze to po przeczytaniu tego, pojaia się duży znak zapytania :/
  https://pubmedinfo.org/2021/01/02/czego-nie-wiemy-o-szczepionce-na-covid-19/

  Odpowiedz
  • Jak wytłumaczysz zatem to, że elita, p. Janda, p. Miller i…., nie mogli już poczekać ani chwili dłużej ?

   Odpowiedz
   • Trąbią gdzie się da żeby się szczepić to się zaszczepili – proste 😉 Radzę zmienić kanał tv na mniej propagandowy bo parę dni temu nie mieli nic przeciwko 😉 Lepiej Pan niech zapyta gdzie podziało się 70mln #pdk

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.