Zamknięcie wiaduktu w Lublińcu 1 czerwca 2023 o godzinie 8:30! Rusza rozbiórka obiektu!

Zamknięcie wiaduktu w Lublińcu 1 czerwca 2023 o godzinie 8:30! Rusza rozbiórka obiektu!

Rusza rozbiórka dotychczasowego i budowa nowego wiaduktu nad torami PKP na ulicy Powstańców Śląskich (droga wojewódzka nr 906) w Lublińcu.

Według informacji, którą we wtorek 23 maja przekazali nam przedstawiciele firmy realizującej inwestycję, obiekt zostanie zamknięty dla ruchu w dniu 1 czerwca 2023 roku, od godzin porannych. Zgodnie z założeniami, prace mają potrwać do 22 lutego 2025 roku.

Łączny koszt inwestycji to ponad 41,8 mln złotych, w tym dofinansowanie wysokości 30 mln złotych otrzymane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w ramach programu Polski Ład. Ze względu na zbyt niską pulę środków względem najniższej oferty złożonej w trakcie przetargu na wykonanie prac, brakującą kwotę udało się wygospodarować i uzupełnić dzięki wsparciu oraz Uchwale Zarządu Województwa Śląskiego.

Co z objazdami?

Stanowisko Zarządu Dróg Wojewódzkich – administratora drogi – nie odbiega tego, które przedstawiono już na początku 2022 roku, kiedy opracowany projekt tymczasowej organizacji ruchu został zatwierdzony przez marszałka województwa śląskiego. Jak informował Ryszard Pacer – rzecznik prasowy ZDW:

  • ruch samochodowy kierowany będzie ul. Klonową i ul. Częstochowską na terenie gminy Lubliniec oraz ul. Główną w Jawornicy (do ronda w Kochanowicach a następnie drogami krajowymi 46 i 11)
  • dla wygody pieszych, wykonawca zobowiązany będzie w godzinach 6.00 – 22.00 zapewnić kursowanie zastępczej komunikacji zbiorowej busami 9 osobowymi
  • ruch rowerowy zostanie skierowany na najbliższy przejazd kolejowy w ciągu ul. Częstochowskiej i dalej ulicami: Podmiejską, Częstochowską, Paderewskiego, Plebiscytową i Cmentarną

Czytaj również:

Oficjalne objazdy wyznaczone na czas trwania budowy nowego wiaduktu w Lublińcu [samochody, piesi, rowerzyści]

Trasy i przystanki komunikacji zastępczej w trakcie budowy nowego wiaduktu na ul. Powstańców Śląskich w Lublińcu

Zamknięcie wiaduktu zbiegnie się z remontem przejazdu kolejowego między Lublińcem i Sadowem? PKP PLK potwierdza

  1. Tylko do 2025? Śmiało, zamknijcie do 2030 albo i 2040… żenada 😂

    Odpowiedz
  2. Co z komunikacją zastępczą na terenie miasta? Kto zapewni dojazd ludzi do szpitala i urzędów, które nie są koło dworca, a które do tej pory realizowali przewoźnicy spoza miasta?

    Odpowiedz
  3. Każdy moment zamknięcia wiaduktu będzie zły. Ale czy nie można było jeszcze zaczekać do końca roku szkolnego, który kończy się w czerwcu?
    Masa uczniów przemieszczających się do swoich szkół będzie miała teraz ogromny kłopot na ostatnie dni nauki szkolnej.

    Odpowiedz
  4. Widze budowa z wielka fantazją. Odciac od miasta zaklady i kilka osiedli. Dajac w zamian smieszna komunikacje zastepcza. Dla myslacych inaczej w linii ilicy Plebiscytowej mozna bylo spokojnie zrobic przejscie tymczasowe dla ruchu pieszego. Ale to trzeba checi i jeszcze raz checi. Pomijam fakt prac w nocy. Kto o zdrowych zmyslach pozwala na prace w miescie w godzinach nocnych. Dla niedowiarkow zapraszam na nocna przechadzke w oddglosach ciecia metalu! No i tych co twierdza ze fajnie to polecam zgrywanie sie z harmonogramem otwarcia przejazdu na czestochowskiej. Wiwat Pan i jego kram. Niech zyje!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.