Zniszczył ścianę kościoła pw. św. Mikołaja w Lublińcu. Uchylał się od odbycia kary, aż do ponownego “spotkania” z policją

Zniszczył ścianę kościoła pw. św. Mikołaja w Lublińcu. Uchylał się od odbycia kary, aż do ponownego “spotkania” z policją

Lublinieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w pierwszych dniach stycznia 2021 roku, w czasie organizowanych na terenie miasta tzw. Strajków Kobiet, zniszczył elewację kościoła pw. św. Mikołaja. 

25-latek uchylał się od odbycia kary wyznaczonej na listopad 2022 roku. 

W ubiegłym tygodniu na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu opublikowano komunikat o zatrzymaniu w dniu 27 grudnia dwóch mężczyzn, którzy dotychczas unikali odsiadki.

Naszą uwagę zwróciła informacja o jednym z poszukiwanych – zgodnie z podaną informacją: “Został namierzony przez policjantów na terenie pustostanu w Lublińcu. 25-letni mężczyzna został doprowadzony do Zakładu Karnego w Herbach za zniszczenie elewacji budynku kościelnego” [więcej]

W korespondencji z Lublinieckim.pl mł. asp. Ewelina Paruzel, oficer prasowy KPP w Lublińcu potwierdziła, że jest to sprawca dewastacji ścian kościoła pw. św. Mikołaja – Termin odbycia kary miał wyznaczony na listopad 2022 roku – zaznaczyła rzecznik.

Przypomnijmy. Do zniszczenia elewacji doszło w nocy z 4 na 5 stycznia 2021 roku – Po wstępnym oczyszczeniu ściany w ciągu dnia, w godzinach popołudniowych (5 stycznia) doszło do kolejnego aktu wandalizmu i ponownego zniszczenia tej samej części elewacji budynku – informowały w wydanym oświadczeniu władze Parafii. W przeciwieństwie do nocnych zniszczeń, w tej sprawie złożono już zawiadomienie w Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu. Straty wyceniono na 1 200 złotych.

Po zatrzymaniu już w dniu 6 stycznia 2021 – Wandal usłyszał zarzuty uszkodzenia zabytku oraz obrazy uczuć religijnych innych osób. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do budynku świątyni – informował asp. Michał Sklarzyk, ówczesny oficer prasowy KPP.

W dalszym śledztwie ustalono, że wcześniej, bo 13 grudnia 2020 roku Adam G. wspólnie z innym mężczyzną dokonał zniszczenia drzwi w budynku toalety miejskiej, powodując straty w wysokości 4 600 zł na szkodę Miasta Lubliniec.

Zatrzymany spędzi za kratami 271 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.