
Burmistrz Lublińca przerywa urlop. Powodem ważne decyzje m.in. dla mieszkańców dzielnicy Kokotek
Dużym niepowodzeniem zakończyła się procedura otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia na wykonanie robót związanych z budową sieci kanalizacji sanitarnej wraz z oczyszczalnią ścieków w dzielnicy Lublińca, Kokotku. Kwoty podane przez oferentów zdecydowanie przebiły wysokość środków zabezpieczonych na ten cel przez miasto.
Według zapowiedzi Burmistrza Edwarda Maniury – kluczowe decyzje co do dalszych losów przetargu zapadną najprawdopodobniej we wtorek oraz na najbliższym posiedzeniu Rady Miejskiej.
– Przerywam urlop aby podjąć ważne decyzje m.in. w sprawie przetargu na budowę oczyszczalni i kanalizacji w Kokotku. Po otwarciu ofert okazało się, że brakuje w budżecie na ten cel ponad 2 mln złotych. Na najbliższej Sesji Rady Miejskiej wprowadzimy korektę w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym co do kwoty przeznaczonej na to zadanie. Termin realizacji zadania zostanie wydłużony o kilka miesięcy, tak aby przejść z jego rozliczeniem finansowym na początek 2024 roku – poinformował Burmistrz Lublińca Edward Maniura. Dodał, że decyzja zapadnie po wtorkowym spotkaniu kierownictwa Urzędu Miejskiego.
Na chwilę obecną wiemy już, że przetarg na budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z oczyszczalnią ścieków w dzielnicy Kokotek zostanie powtórzony, o czym we wtorek powiadomił nas Jan Grajcar, Naczelnik Wydziału Strategii i Zamówień Publicznych UM Lubliniec. Ogłoszenie nowego przetargu opóźni jednak cały proces o około 4 tygodnie.
Według piątkowego ogłoszenia w sprawie otwarcia złożonych ofert, spośród dziewięciu podmiotów uczestniczących w postępowaniu przetargowym najtańsza oferta sięgnęła ponad 11,2 mln złotych, podczas gdy kwota jaką miasto przeznaczyło na realizację zadania to 8,9 mln. Najwyższa oferta przekroczyła aż 19,2 mln.
W ramach inwestycji, na terenie Kokotka zaplanowano budowę oczyszczalni ścieków o przepustowości 135 m3/d, wyposażoną w dwa osobne, pracujące niezależnie, ciągi technologiczne. To również budowa dwóch przepompowni ścieków sanitarnych wraz z ich zagospodarowaniem i wykonaniem zasilania elektrycznego. Prace mają polegać również na budowie rurociągów grawitacyjnych o różnej średnicy i łącznej długości niemal 9 tys. mb oraz na wykonaniu studni rewizyjnych. W końcowym etapie założono odtworzenie istniejących konstrukcji jezdni i innych nawierzchni, a następnie rozruch oczyszczalni i uzyskanie prawomocnego pozwolenia na użytkowanie obiektu.
Według pierwotnego planu, budowa oczyszczalni i kanalizacji w dzielnicy Kokotek ma potrwać maksymalnie do 20 grudnia 2023.
- Źródło: lubliniec.eu [BiP]


