Cenny wykład o zdrowym odżywianiu. Krystyna Dajka gościła w Lublińcu. [ZDJĘCIA]

Cenny wykład o zdrowym odżywianiu. Krystyna Dajka gościła w Lublińcu. [ZDJĘCIA]

W Lubitece odbyło się spotkanie z Krystyną Dajką połączone z wykładem „ZDROWE ODŻYWIANIE TO ŻYCIE BEZ CHORÓB i ŹRÓDŁO DŁUGOWIECZNOŚCI”. Krystyna Dajka jest dyplomowanym dietetykiem – promotorką zdrowych nawyków żywienia oraz autorką bestsellerowych książek poświęconych zagadnieniom z zakresu właściwego odżywiania.

Nic dziwnego, że wykład przyciągnął sporą uwagę mieszkańców. Osoby, które przegapiły spotkanie z autorytetem w dziedzinie zdrowego żywienia, mogą nadrobić straty… w kolejnym terminie!

W trakcie wykładu Krystyna Dajka przedstawiła m.in. zasady „Postu Daniela”. To rodzaj kontrolowanej półgłodówki, która uruchamia proces odżywiania wewnętrznego. Jest to stan, w którym organizm zmotywowany brakiem substancji budulcowych, dostarczanych w codziennej diecie, zaczyna trawić chore tkanki i regenerować uszkodzone, przemieniając je w glukozę potrzebną do pracy mózgu. [za: villacarpatia.com]. Autorka opowiedziała o spektakularnych efektach działania tej diety, a także o wpływie „Postu Daniela” na zdrowie.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również na czym dokładnie polega zdrowe odżywianie, jakie produkty dobrze wpływają na kondycję naszego organizmu, a których unikać. Podstawową zasadą jest dążenie do tego aby pokarm, który spożywamy służył naszemu zdrowiu, a nie odwrotnie – sugerowała Krystyna Dajka.

Spotkanie było bardzo ciekawe i inspirujące, czas upłynął zbyt szybko, pozostawiając uczucie niedosytu. Dziś obiecujemy, że nie było to ostanie spotkanie. Na kolejne zapraszamy już 31 marca o godz. 17.00 – zapowiada Katarzyna Lubosz z Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu.

Zdjęcia: MPBP Lubliniec

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )