Kolejni mieszkańcy WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO opuścili szpitale… jednak liczby nadal niepokoją.

Kolejni mieszkańcy WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO opuścili szpitale… jednak liczby nadal niepokoją.

Dwie osoby wyszły dziś ze szpitala zakaźnego w Raciborzu. To mieszkaniec Rybnika w sile wieku, który ponad dwa tygodnie temu trafił na oddział z objawami koronawirusa po tym, jak wrócił z Włoch. Niedługo po nim do szpitala przywieziona została także jego żona. Byli to pierwsi pacjenci ze stwierdzonym zakażeniem Covid-19 w raciborskiej placówce.

Wczoraj, 24 marca do domu wyszedł mężczyzna, który był pierwszym pacjentem Szpitala Śląskiego w Cieszynie z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Dodatkowe badania pobranych próbek nie wykazały już obecności groźnego wirusa w organizmie.

W województwie śląskim notujemy zatem trzy osoby, które przy wsparciu lekarzy, wygrały z koronawirusem.

Wciąż jednak apelujemy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Według ostatnich informacji jakie napłynęły do nas z Biura Prasowego Wojewody [godz. 17:50 środa] – obecnie w naszym województwie hospitalizowanych jest 111 osób, kwarantanną objęto 10.177, a nadzorem epidemiologicznym 8.112 osób. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. śląskim sięga 98. Tylko w środę zanotowano 14 nowych zakażeń. Dwie osoby zmarły. W całej Polsce potwierdzono 1031 przypadków zarażenia, w tym zmarło 14 osób.

Z informacji, które otrzymywaliśmy ze szpitala, pacjenci przez cały okres hospitalizacji byli w dobrym stanie. Teraz badania próbek wykazały wyniki ujemne, a to znaczy, że organizmy pokonały wirusa. To dobra wiadomość – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Oprócz pozytywnych informacji, pojawiają się również te, który dotyczą kolejnych zakażeń w regionie: W dobrym stanie jest starsza kobieta, hospitalizowana w szpitalu zakaźnym w Tychach. Mieszkanka powiatu bielskiego zakaziła się od osoby z najbliższego otoczenia. W swoim domu, w izolacji, przebywa mężczyzna w sile wieku z powiatu częstochowskiego. Mężczyzna jest w dobrym stanie, a zakaził się od osoby z otoczenia. W ciężkim stanie do szpitala w Zawierciu trafił starszy mężczyzna z powiatu tarnogórskiego. Służby sanitarne ustalają okoliczności zakażenia. W pracy zakaził się najprawdopodobniej mężczyzna w sile wieku, który obecnie przebywa w izolacji domowej. Mężczyzna, bez uciążliwych objawów choroby, jest pod nadzorem sanepidu w Katowicach.

Jeśli chodzi o powiat lubliniecki, w ostatnich trzech dniach potwierdzono 6. przypadków zakażenia koronawirusem. Czekamy na depeszę w sprawie aktualnego stanu zdrowia pięciorga naszych mieszkańców, hospitalizowanych w szpitalach zakaźnych po stwierdzeniu wystąpienia COVID-19. W chwili obecnej nie mamy informacji na temat szóstej zakażonej osoby.


PILNE: W środę, po opublikowaniu kolejnego raportu na oficjalnej stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Lublińcu, z nieznanych jak do tej pory przyczyn, usunięto wszystkie dane. Nie wiemy, czy kolejne statystyki zamieszczać będzie również Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lublińcu. Nie jest wykluczone, że w najbliższym czasie lokalne media mogą napotkać na utrudnienia w dostępie do wiarygodnych statystyk.

Zbieramy informacje w tej sprawie.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )