Piraci drogowi na ul. Lisowickiej w Lublińcu! Wszystko w rękach Policji? Mamy komentarz właściciela drogi DW906

Piraci drogowi na ul. Lisowickiej w Lublińcu! Wszystko w rękach Policji? Mamy komentarz właściciela drogi DW906

Powracamy do, zgłaszanej przez mieszkańców Lublińca, sprawy przekraczania prędkości na prostym odcinku ulicy Lisowickiej pomiędzy stacją Orlen a skrzyżowaniem z obwodnicą Miasta. 

Mieszkańcy, w liście do Burmistrza Edwarda Maniury (poniżej), wskazali, że w tym rejonie Lublińca zamieszkują rodziny z dziećmi i poruszają się tędy rowerzyści… lecz kierowcy nie próżnują jeśli chodzi o zbyt szybką jazdę. W uznaniu zgłaszających, nie trudno tutaj o tragedię.

„Najprościej byłoby ustawić w tym miejscu fotoradar, ale kilka lat temu Parlament i Prezydent odebrali samorządom terytorialnym uprawnienia do ustawiania i obsługi stacjonarnych urządzeń do pomiaru prędkości pojazdów” – podkreślił Edward Maniura, podkreślając jednocześnie, że Miasto przekazuje tego rodzaju informacje do Komendy Powiatowej Policji.

O zajęcie stanowiska poprosiliśmy właściciela drogi, a więc zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach:

„Poruszane w korespondencji z Burmistrzem Miasta problemy komunikacyjne nie stanowią przedmiotu działań statutowych prowadzonych przez tutejszy Zarząd. Przypadki przekraczania prędkości powinny stanowić przedmiot kontroli upoważnionych do tego służb porządkowych, dysponujących możliwością stosowania sankcji, najczęściej w trybie postępowania o wykroczenia” – zaznaczył w korespondencji z lublinieckim.pl Lesław Dworzyński, zastępca dyrektora ds. zarządzania drogami i mostami w katowickim Zarządzie Dróg Wojewódzkich.

Dodał także, że potrzebę montażu fotoradarów należy zgłaszać do Inspekcji Transportu Drogowego.


Poprzedni tekst:

„Czeka pan na jakieś nieszczęście?” Mieszkańcy piszą do Burmistrza Lublińca w sprawie ul. Lisowickiej

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )