„Przeciwko przemocy i nienawiści”. Za nami wiec na lublinieckim rynku.

„Przeciwko przemocy i nienawiści”. Za nami wiec na lublinieckim rynku.

We wtorek na Rynku Głównym w Lublińcu odbył się „Wiec Przeciwko Przemocy i Nienawiści”. W ten sposób mieszkańcy zamanifestowali swój sprzeciw wobec agresji pojawiającej się w przestrzeni publicznej.

Zgromadzenie miało związek z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska, śp. Pawła Adamowicza.

Chwilę zadumy poprzedziły wystąpienia organizatorów.

Uczestnicy wiecu zapalili znicze i ustawili je przy fontannie z wizerunkiem Edyty Stein – patronki miasta.

Tragiczne wydarzenia, do których doszło w niedzielę, wstrząsnęły opinią nie tylko w kraju ale i na całym świecie. Tysiące ludzi w całej Polsce gromadzą się na wiecach, marszach i mszach w intencji zamordowanego Prezydenta Gdańska.

Zdjęcia z lublinieckiego wiecu otrzymaliśmy od naszych Czytelników.

.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )