![Poszukujemy kontaktu z rodzinami Powstańców Śląskich z okolic Lublińca, zamordowanych pod Rawiczem! [1939] Poszukujemy kontaktu z rodzinami Powstańców Śląskich z okolic Lublińca, zamordowanych pod Rawiczem! [1939]](https://lubliniecki.pl/wp-content/uploads/2019/12/DSC05434-Copy-e1594914777986.jpg)
Poszukujemy kontaktu z rodzinami Powstańców Śląskich z okolic Lublińca, zamordowanych pod Rawiczem! [1939]
Trwają prace przygotowawcze – kwarendy, prowadzone przez Instytut Pamięci Narodowej, w sprawie ekshumacji 46. Bohaterów – Powstańców Śląskich z Lublińca i okolic, zamordowanych w lasach pod Rawiczem 9 grudnia 1939 roku.
– To bardzo ważna informacja dla rodzin pomordowanych wojskowych, ponieważ mogą one skorzystać z możliwości pobrania przez pracowników IPN materiału genetycznego, niezbędnego w identyfikacji odnalezionych ciał – podkreśla pani Krystyna Andrzejewska, inicjatorka zeszłorocznych uroczystości upamiętniających postać Piotra Włoszczyka – powstańca śląskiego i niepodległościowego żołnierza II RP oraz 46. zamordowanych Powstańców, które przy organizacji Stowarzyszenia Lubliniecki.pl odbyły się na Cmentarzu Wojskowym w Lublińcu w dniu 8 grudnia 2019.
Redakcja portalu Lubliniecki.pl jest w posiadaniu listy z nazwiskami 46. naszych Rodaków wraz z listą transportową z Lublińca do Rawicza z dnia 7 listopada 1939 roku. Pojawiają się tutaj następujące miejscowości:
Boronów, Glinica, Lisów, Chwostek, Hadra, Kalety, Kuczów, Kochanowice, Koszęcin, Sadów, Strzebiń, Woźniki, Lubliniec, Sośnica, Wierzbie i Katowice.
W TEJ SPRAWIE PROSIMY O KONTAKT WYŁĄCZNIE pod adresem: Krystyna_Andrzejewska@hotmail.com
Więcej o mordzie dokonanym na Powstańcach Śląskich z okolic Lublińca – TUTAJ
Zdjęcie: Leon Tobor
Prosze kontatkowac sie z mama: 578 *** ***
Prosimy o kontakt z nami.