“Czas na Uśmiech” – KONKURS PLASTYCZNY dla najmłodszych! Zapraszamy do udziału

1 czerwca obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wiele wskazuje na to, że tegoroczne święto najmłodszych mieszkańców naszej planety może przebiegać inaczej niż dotychczas – wszystko za sprawą sytuacji epidemiologicznej, która utrudnia dzisiaj organizację uroczystości, imprez okolicznościowych czy szerszych spotkań.

Jedynym wyjściem z trudnej sytuacji może być m.in. uśmiech – wartość wspólna dla wszystkich, która często dodaje otuchy i jednoczy społeczność w trudnych sytuacjach. Uśmiech to również cecha dziecka szczęśliwego i cieszącego się otaczającym światem…

Właśnie UŚMIECH jest tematem konkursu plastycznego, organizowanego przez Stowarzyszenie Lubliniecki.pl – adresowanego do dzieci, które już niebawem obchodzić będą swoje święto. Konkurs skierowany jest do Najmłodszych w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych, w wieku do lat 10.

Przedmiotem konkursu jest praca plastyczna, wykonana dowolną techniką (rysunek, praca malarska, wycinanka lub wyklejanka z kolorowego papieru czy materiałów sypkich itp.), prezentująca twarz (buzię) z uśmiechem. Liczymy nie tylko na pomysłowość i samodzielność małych Uczestników konkursu ale także na wsparcie ze strony Rodziców lub Opiekunów Prawnych w doborze pomysłu czy technik wykorzystanych potem do stworzenia pracy.

Warto dodać, że dzieła małych artystów analizować będą osoby związane ze sztuką, które ocenią prace niezależnym i fachowym okiem:

  • pani Daniela Stier – uznana artystka malarka
  • pani Czesława Włuka – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych
  • pan Daniel Dmitriew, fotoreporter prasowy

Termin nadsyłania prac (wyłącznie drogą elektroniczną) potrwa do 25 maja br. włącznie. Jest zatem dużo czasu na to aby dokładnie przemyśleć i wykonać swoją pracę, a także dzięki uprzejmości Rodziców lub Opiekunów Prawnych – wypełnić i przesłać dokumenty niezbędne do udziału dziecka w zabawie. Adres mailowy oraz szczegółowe informacje znajdziecie w Regulaminie udostępnionym poniżej

W obu kategoriach wiekowych przyznane zostaną nagrody książkowe dla autorów trzech najlepszych prac, wyłonionych przez Jury. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają okolicznościowy dyplom.

Regulamin i dokumentacja – TUTAJ [format PDF]

Regulamin i dokumentacja – TUTAJ [format dok]

Prosimy o rozpowszechnienie informacji o konkursie w placówkach edukacyjnych lub w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.