
Młodzi Lublińczanie nie identyfikują się ze swoim miastem? Radna pyta Burmistrza o ofertę dla młodzieży
Przewodnicząca Rady Miejskiej w Lublińcu, radna Iwona Janic, wystąpiła do Burmistrza Edwarda Maniury z pisemną prośbą o przedstawienie działań podejmowanych przez Miasto Lubliniec w zakresie: „Tworzenia przestrzeni do spotkań, integracji oraz rozwoju zainteresowań młodzieży w okresie letnim”.
W udzielonej odpowiedzi burmistrz podkreślił, że Miasto zapewnia młodym mieszkańcom warunki wspierające aktywność. Przekonuje również, że współpraca z młodzieżą układa się bardzo dobrze.
Przewodnicząca Rady Miejskiej Iwona Janic [Klub Radnych Burmistrza Edwarda Maniury] sygnalizująca, że:
„Coraz częściej pojawiają się głosy wskazujące na niewystarczającą liczbę wydarzeń i przestrzeni dedykowanych właśnie tej grupie mieszkańców”,
poruszyła w złożonej interpelacji m.in. kwestię działań mających na celu: „Wzmacnianie poczucia identyfikacji młodych ludzi Lublińcem oraz zachęcanie ich do aktywnego uczestnictwa w życiu lokalnej społeczności”.
„Budowanie więzi młodych mieszkańców z Lublińcem odbywa się poprzez udział w wydarzeniach, zajęciach i projektach realizowanych przez miejskie instytucje oraz organizacje społeczne. Miasto tworzy warunki do aktywności, natomiast kluczowe znaczenie ma inicjatywa i zaangażowanie samych młodych mieszkańców, których pomysły samorząd jest gotowy wspierać.
– deklaruje Edward Maniura, Burmistrz Miasta Lublińca.
Dodał, że: „Dotychczasowa współpraca z młodzieżą układa się bardzo dobrze. Młodzi mieszkańcy chętnie angażują się w sprawy miasta i uczestniczą w życiu lokalnej społeczności, co świadczy o ich identyfikacji z Lublińcem oraz poczuciu współodpowiedzialności za jego rozwój”.
W obszernej interpelacji skierowanej do burmistrza radna Iwona Janic porusza jeszcze inne kwestie związane z organizacją atrakcji dla młodych. Pyta o: miejsca przeznaczone dla młodzieży, cykliczne wydarzenia czy wspieranie oddolnych inicjatyw. Całość dostępna jest: TUTAJ
Czy Miasto Lubliniec posiada bogatą ofertę dla młodzieży? Zapraszamy do komentarzy – również na naszym profilu w portalu Facebook
Zdjęcie: AI

