![„Moc jest w nas”. W Lublińcu powstaje grupa wsparcia dla osób doświadczających przemocy [KOPT] „Moc jest w nas”. W Lublińcu powstaje grupa wsparcia dla osób doświadczających przemocy [KOPT]](https://lubliniecki.pl/wp-content/uploads/2025/02/kopd.png)
„Moc jest w nas”. W Lublińcu powstaje grupa wsparcia dla osób doświadczających przemocy [KOPT]
Ruszył nabór do realizacji projektu pn. „W pomaganiu siła –potrzebujesz pomocy przyjdź” i utworzenia nowej grupy wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy domowej.
Osoby zainteresowane proszone są o bezpośredni kontakt pod nr telefonu 604 242 316 lub na adres mailowy: tkopdlubliniec@wp.pl z podaniem imienia i nazwiska oraz nr telefonu.
„W spokojnej rozmowie, przeprowadzonej przez koordynatorki projektu ze zgłoszonymi kobietami, zostaną ustalone zasady, warunki udziału w powstałej grupie oraz ich przebieg” – zapowiada Jolanta Szuba, która wraz Jolantą Figlak poprowadzi projekt.
W programie : warsztaty grupowe psychologiczne, indywidualne konsultacje psychologiczne, porady i warsztaty z adwokatką, warsztaty z profilaktyki zdrowia psychicznego poprowadzone przez psychiatrę i terapeutę uzależnień, warsztaty relaksacji.
{Ruszył nabór do realizacji projektu pn. “W pomaganiu siła –potrzebujesz pomocy przyjdź” i utworzenia nowej grupy wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy domowej.} – czyli mężczyźni nie moga tam szukać pomocy, bo z definicji to oni są jej źródłem?….. . Gratuluję. Tylko dlaczego cały pomysł ma być współfinansowany przez wszystkich lubliniczan?
Witam.
Treść ogłoszenia musi być taka a nie inna – wynika to z racji misji naszego portalu, w którym staramy się promować lokalne wydarzenia o różnym zabarwieniu.
Prywatnie jak najbardziej podzielam Twoje zdanie. Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji, co roku w Polsce przemocy domowej doświadcza ponad 10 tysięcy mężczyzn (mówimy tylko o tych, którzy mieli odwagę się do tego przyznać i zgłosić to do odpowiednich instytucji) i tyle samo osób nieletnich. W 2024 roku było to 10.559 mężczyzn i 25.723 nieletnich. Niestety, w opinii publicznej bardzo intensywnie sieje się propagandę, że sprawcami są tylko mężczyźni. To niestety przykry efekt feminizacji społeczeństwa.
Więcej danych:
https://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/przemoc-domowa
Nasza praktyka pokazuje, że z projektu dotychczas korzystały jedynie kobiety, nie zgłosił się żaden mężczyzna. Jeśli otrzymamy zgłoszenie od mężczyzny, będzie tak samo zaopiekowany jak kobiety. Oferta jest dla osób doświadczających przemocy.
OK, rozumiem.
Myślę, że należy rozbudować informację wskazując z osobna na kobiety, mężczyzn i nieletnich. Proszę również zwrócić uwagę na fragment (nadesłanego przez państwa) tekstu: „W spokojnej rozmowie, przeprowadzonej przez koordynatorki projektu ze zgłoszonymi kobietami, zostaną ustalone zasady…”
Pozdrawiam.