Skrzydłowice: Zaostrzone przepisy i reakcja świadka. Nietrzeźwy 35-latek musi liczyć się z konfiskatą pojazdu

Skrzydłowice: Zaostrzone przepisy i reakcja świadka. Nietrzeźwy 35-latek musi liczyć się z konfiskatą pojazdu

Dzięki czujności i szybkiej reakcji świadka lublinieccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 

„Jeden telefon na numer alarmowy 112 może uratować czyjeś zdrowie lub życie. Zgłoszenie podejrzenia nietrzeźwego kierowcy jest wyrazem odpowiedzialności i troski o wspólne bezpieczeństwo” – czytamy na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Policji.

W nocy z 30 na 31 stycznia do lublinieckiej komendy wpłynęło zgłoszenie z miejscowości Skrzydłowice w Gminie Pawonków. Według informacji podanej przez osobę zgłaszającą, kierowca osobowego Seata najprawdopodobniej prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Dyżurny lublinieckiej KPP natychmiast skierował patrol w miejsce wskazane przez świadka.

„Na miejscu policjanci ustalili, że 35-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego kierował pojazdem nie tylko w stanie nietrzeźwości, ale również mając aktywny zakaz sądowy kierowania pojazdami mechanicznymi. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad 1,5 promile alkoholu w organizmie” – podsumowała asp. szt. Monika Wacławek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu..

Kierujący został zatrzymany, teraz o jego dalszych konsekwencjach zdecyduje sąd.

Przypomnijmy, że 29 stycznia wprowadzono nowe przepisy zaostrzające kary dla kierowców. Nie jest wykluczone, że obok jazdy na tzw. podwójnym gazie, mężczyzna łamiący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów… będzie musiał liczyć się z konfiskatą pojazdu na rzecz Skarbu Państwa.

Informacje o zmianach w przepisach dostępne są na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości: TUTAJ

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )