![Władze wsparły Szpital Powiatowy w Lublińcu. W planach zakup respiratora! [koronawirus] Władze wsparły Szpital Powiatowy w Lublińcu. W planach zakup respiratora! [koronawirus]](https://lubliniecki.pl/wp-content/uploads/2020/03/90747306_1112898922375748_5323899030416130048_n.jpg)
Władze wsparły Szpital Powiatowy w Lublińcu. W planach zakup respiratora! [koronawirus]
– W dniu dzisiejszym przekazaliśmy Szpitalowi Powiatowemu w Lublińcu pierwszą partię środków higienicznych – poinformowała na oficjalnym profilu w portalu Facebook Anna Jonczyk – Drzymała, Wiceburmistrz Lublińca.
Na wyposażenie SP ZOZ trafiło 2,5 tys. masek czepkowych oraz 20 masek typu FFP2, chroniących drogi oddechowe – zakrywających nos i usta, składających się z różnych materiałów filtracyjnych. Do SP ZOZ Lubliniec przekazano również 50 litrów płynu do dezynfekcji rąk. Z kolei Zespół Ratownictwa Medycznego otrzymał: 50 masek typu FFP2 i 30 litrów płynu dezyfenkującego.
– W kolejnym etapie pomocy dla naszego szpitala będzie przekazanie respiratora, jak tylko uda nam się sfinalizować zakup – zapowiedziała Anna Jonczyk – Drzymała.

O przekazaniu materiałów dla lublinieckiej placówki poinformował również Burmistrz Lublińca, Edward Maniura – Zleciłem Straży Miejskiej dostarczenie do Szpitala Powiatowego w Lublińcu i do Zespołu Ratownictwa Medycznego zamówionych w ubiegłym tygodniu płynów dezynfekujących i środków ochrony osobistej, które dzisiaj dotarły do Urzędu Miejskiego – czytamy na internetowej stronie magistratu.
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Lublińcu może liczyć również na wsparcie wolontariuszy z lublinieckiej grupy: „Pomoc Lubliniec Koronawirus” zrzeszonej w portalu społecznościowym Facebook. Kilka dni temu aktywiści dostarczyli tutaj m.in.: środki czystości, rękawiczki, miski chirurgiczne, płyny do dezynfekcji, kombinezon ochronny, przybory do higieny osobistej oraz 22 maseczki.
21 marca mieszkańcy przekazali również maseczki dla pracowników jednego ze sklepów sieci Biedronka w Lublińcu. Czytaj – TUTAJ
.



Ale Mikulski pewnie całą zasługę przypisze swojej inicjatywie. Tej z dziś.
Każdy ma swoją „narrację”. To wszystko jest system naczyń połączonych ? Czy to teraz jest ważne ? Liczą się efekty, nie intencje.
Pan Werner ma najwyraźniej swoją indywidualną „narrację”. Taką, która dla niego jest najwygodniejsza. A dla każdego przyzwoitego człowieka, zwyczajnie obrzydliwa.
A jakie są „efekty” działalności radnego Mikulskiego? Hasło: pomóżmy szpitalowi i interpelacja (pożal się Boże). Bez żadnych konkretów. Łatwo być radnym z PIS: siądę i napiszę interpelację. Ładnie to wygląda na Facebooku. Idioci się nabiorą.
Do roboty by się wzięli.
Proszę wskazać – w którym miejscu tekstu jest napisane, że to zasługa radnego Mikulskiego? Uprzejmie proszę przeczytać całość, chyba że potrzebuje pan… więcej obrazków. Pozdrawiam.
Zrób se pan kolejne „kopiuj+wklej”. Na większy wysiłek trudno liczyć.
Bardzo rzeczowy argument. Gratuluję, pozdrawiam.
Takie wsparcie ze strony miasta szpitalowi się należy, tam również leczą się jego mieszkańcy. Mikulski nie dysponuje 100 mln zł z budżetu i bardzo dobrze, że pisze interpelacje – to rola radnego.
A czytałeś tę jego „interpelację”??? Żadnych propozycji, konkretów! Byle zaistnieć!
Trolle z farmy widze nie spia.
Rola interpelacji nie jest wskazanie konkretnych czynnosci – radny nie jest urzednikiem, ale sa impulsem do dzialan wykonawczych, a to nalezy do burmistrza.
Panie Burmistrzu, wybuduj wiadukt za 80 milionów! I basen za kolejne 40 milionów. I każdemu przedsiębiorcy po 10 tys. zł na miesiąc! I zwolnienie z czynszu, nawet w obiektach prywatnych! I podatków żeby nie płacić! I żeby wszyscy zdrowi byli!
Takie są te interpelacje…