
Wojsko: Ledwo złożyli przysięgę a już wykazali się czujnością!
Dwaj żołnierze 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, wracając z 16. dniowego szkolenia, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę i przekazali w ręce policjantów z Węgierskiej Górki. Gdy funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 55-letniego kierowcy Hyundaia, okazało się, że ma on w organizmie 2 promile alkoholu. Jak się okazało, to nie był pierwszy raz kiedy 55-latek kierował w stanie nietrzeźwości. Decyzją żywieckiego sądu został objęty policyjnym dozorem.
Żołnierze, którzy są mieszkańcami Żywiecczyzny, wracali z tygodniowego szkolenia, jakie odbywali w jednostce wojskowej w Gliwicach. W pewnym momencie minął ich Hyundai. Sposób jazdy kierowcy mógł sugerować, że jest on nietrzeźwy. Żołnierze nie zastanawiali się długo – gdy samochód zatrzymał się, jeden z mundurowych natychmiast podbiegł do kierowcy i zabrał mu kluczyki. Następnie o całej sytuacji powiadomili policjantów z Węgierskiej Górki.
Żołnierze swoim zachowaniem udowodnili, że słowa „Zawsze gotowi, zawsze blisko” nie są dla nich jedynie pustym sloganem. Ich postawę docenił dowódca 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, który na najbliższym szkoleniu zamierza im osobiście pogratulować czujności i odpowiedniego zachowania.
Zawsze mi się wydawało że żołnierze są od obrony, a od lapania pijanych kierowców policja
Dana.
Żołnierz powinien być Żołnierzem wszędzie – nawet wtedy gdy starsza pani przewróci się na śliskim chodniku i będzie trzeba jej pomóc.