Lubliniec: Droga przez mękę! Mieszkaniec pyta o remont. „Jeżeli finansowanie miast wróci do normy” – odpowiada Burmistrz

Lubliniec: Droga przez mękę! Mieszkaniec pyta o remont. „Jeżeli finansowanie miast wróci do normy” – odpowiada Burmistrz

Ulica Pasieczna w Lublińcu – niepozorna lecz stanowiąca ważny łącznik pomiędzy Aleją Solidarności a Osiedlem 3 Maja – to prawdziwe utrapienie dla mieszkańców blokowiska oraz osób odwiedzających przyległe punkty handlowo – usługowe. Przeprawa po przestarzałych płytach bitumicznych przypomina raczej rajd terenowy niż warunki na miarę XXI wieku.

Na problemy z poruszaniem się ulicą Pasieczną zwrócił uwagę jeden z internautów korzystających z zakładki „Pytania do Burmistrza”, aktualizowanej na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Lublińcu.

Czy droga z płyt bitumicznych (…), która została zbudowana w latach 80. XX wieku, aby umożliwić ciężkim pojazdom dojazd do budowy osiedla, zostanie w końcu wyremontowana? Mieszkańcy pierwszego bloku, a także klienci sklepów i centrum medycznego, z pewnością byliby zadowoleni – pyta i przekonuje autor listu podpisany jako „Zaba”.

Ulica Pasieczna jest na pozycji nr 13 (str. 65) w Planie Rozwoju Sieci Drogowej na terenie Gminy Lubliniec na lata 2024-2028. Jeżeli finansowanie miast „wróci do normy”, to w 2025 roku zostanie przygotowana dokumentacja i nie wykluczam również budowy tego 170-metrowego odcinka ulicy – odpowiedział Edward Maniura, Burmistrz Miasta Lublińca.

Plan Rozwoju Sieci Drogowej na terenie Gminy Lubliniec na lata 2024-2028 dostępny jest TUTAJ – ulicę Pasieczną wyszczególniono w „Załączniku do Planu”

 

Źródło: lubliniec.eu


Czytaj również:

Prace w terenie i nowe projekty. Modernizacja dróg na terenie Lublińca – w których miejscach?

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (5)
  • comment-avatar

    Pierwsze primo, to płyty betonowe. Drugie primo, nie ma przejazdu z ulicy Pasiecznej na Aleję Solidarności.
    Pisarz artykułu chyba nie jest stąd.

    • comment-avatar

      No i jeszcze jedno. Jak budowali tę drogę, to bloki już stały i były zasiedlone, więc raczej miała służyć mieszkańcom, żeby po kostki w błocie nie musieli paradować niż przy budowie

      • comment-avatar
        Paweł 9 miesięcy

        Przecież to pisowski wernuś pisze to czego oczekujecie ? Prawdy? Haha

  • comment-avatar

    Proponuję wpisać tę drogę do rejestru zabytków… Pozdrawiam

  • comment-avatar
    Andrzej 9 miesięcy

    Na jakiś tam bunkier czy tam schron to 100 000 Złotych jest, ale na tego typu problemy funduszy brak

  • Disqus ( )