LUBLINIEC: Nowe opłaty dla kupców handlujących na Targowisku. W czwartek ważne głosowanie radnych

LUBLINIEC: Nowe opłaty dla kupców handlujących na Targowisku. W czwartek ważne głosowanie radnych

W czwartek 30 stycznia odbędzie się kolejna Sesja Rady Miejskiej w Lublińcu. W porządku obrad znalazło się głosowanie nad „Uchwalą w sprawie zmiany Uchwały nr 599/LIII/2022 z dnia 17 listopada 2022 r. w sprawie opłaty targowej”.

Przypomnijmy, że na początku grudnia ubiegłego roku w przestrzeni publicznej pojawiły się informacje o możliwym zamknięciu Targowiska Przemysłowego z początkiem roku 2025.

Póki co, na obiekcie kontynuuje się działalność… ale kupcy korzystający z tutejszych stanowisk – pomimo, iż nadal mają zapewnione miejsce na prowadzenie handlu – i tak wskazują na niełatwą sytuację wynikającą choćby z samych opłat za zajętą powierzchnię czy z innych obowiązków finansowych względem państwa.

Opłatę targową pobiera się na podstawie stosownych Ustaw oraz w oparciu o stawkę maksymalną ustalaną przez Ministra Finansów. Obowiązujące dzisiaj stawki dzienne zostały ustalone w Uchwale Rady Miejskiej w Lublińcu z dnia 17 listopada 2022 roku i wynosiły: 20 złotych za zajętą powierzchnię do 10 m2 włącznie oraz 40 złotych za powierzchnię powyżej 10 m2.

„Wziąwszy pod uwagę prośbę grupy kupców handlujących na targowisku, proponuje się obniżenie stawek o połowę” – czytamy w uzasadnieniu do Uchwały Rady Miejskiej. W najbliższy czwartek radni zadecydują więc czy stawki wynosić będą odpowiednio 10 i 20 złotych.

Projekt uchwały został poddany wcześniejszym konsultacjom społecznym. Do dnia przedłożenia projektu w Biurze Rady Miejskiej, nie wpłynęły żadne wnioski i uwagi.

Pozostałe punkty porządku czwartkowych obrad: TUTAJ

Czytaj również:

Targowisko przemysłowe w centrum Lublińca zamknięte od 1 stycznia? Interwencja radnego Pawła Gawrona [FILM]

Jeszcze nie wszystko stracone? TYLKO U NAS! Nowe informacje w sprawie przyszłości targowiska w Lublińcu

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )