70-latka z powiatu kłobuckiego odnaleziona. Udana akcja poszukiwawcza przy współudziale OSP GPR Solarnia

70-latka z powiatu kłobuckiego odnaleziona. Udana akcja poszukiwawcza przy współudziale OSP GPR Solarnia

Na wychłodzoną i osłabioną kobietę natrafiono w kompleksie leśnym w miejscowości Długi Kąt w powiecie kłobuckim.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku otrzymali informację o zaginięciu 70-letniej mieszkanki Długiego Kąta. Kobieta rano, dzień wcześniej, wyszła z domu i do chwili zgłoszenia jej zaginięcia nie wróciła oraz nie nawiązała kontaktu z bliskimi.

Policjanci z kłobuckiej komendy natychmiast rozpoczęli poszukiwania seniorki, w które zaangażowały się również służby ratownicze z powiatu kłobuckiego:

KP PSP w Kłobucku, OSP w Węglowicach, OSP w Truskolasach, OSP we Wręczycy Wielkiej, OSP w Zamłyniu, OSP w Borowem, OSP w Długim Kącie, OSP w Czarnej Wsi, OSP w Solarni oraz przewodnik psa służbowego wraz z psem służbowym z KMP w Zabrzu. Do poszukiwań wykorzystano drona, quad, a także cztery psy poszukiwawcze z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, która funkcjonuje przy OSP w Solarni.

W kompleksie leśnym w miejscowości Długi Kąt, odnaleziono zaginioną. Kobieta była wychłodzona i osłabiona. Po udzieleniu jej wstępnej pierwszej pomocy, wezwano na miejsce ZRM, którego załoga zdecydowała o przewiezieniu 70-latki do szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań.

OSP Solarnia znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. W skład jednostki wchodzi Grupa Poszukiwawczo Ratownicza OSP Solarnia, posiadająca również Panel Ratownictwa Wysokościowego umożliwiający uczestnictwo w akcjach ratowniczych z wykorzystaniem technik alpinistycznych. Terenem działania GPR jest cały kraj, w szczególności północ województwa śląskiego [za: centrum-songo.pl]

Źródło /zdjęcie: slaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.